خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  پرونده دختران ایرانشهر؛ بازداشت یک شهروند دیگر

پرونده دختران ایرانشهر؛ بازداشت یک شهروند دیگر

خبرگزاری هرانا – مولوی ناصر ریگی بهادرزهی روحانی اهل سنت، توسط ماموران سپاه در جریان حمایت از پرونده دختران ایرانشهر بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، هفته گذشته یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، مولوی ناصر ریگی بهادرزهی توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت شد.

نامبرده فعال مدنی و عضو سفیران مدرسه ساز بود.

مولوی ناصر ریگی بهادرزهی

یک منبع مطلع گفت: “مولوی ناصر برای حمایت از مولوی طیب و دختران ایرانشهر در گروه ها فعال بود و امضا جمع آوری می کرد”.

وی افزود: “پس از آتش سوزی داروخانه پاستور در فضای مجازی متنی جعلی به نام وی پخش کردند که خود را عضو سهاب معرفی می کرد و آتش زدن داروخانه پاستور را به عهده گرفته بود، که توسط مولوی ناصر ریگی تکذیبیه پخش شد و خواستار بازداشت افرادی شد که به نام وی مطلب دروغ پخش کرده اند”.

این منبع در ادامه گفت: “یک هفته بعد از پخش این متن و جوابیه اش مولوی ناصر توسط ماموران سپاه بازداشت شده و به زاهدان منتقل شد”.

تا این لحظه هیچ خبری از مولوی ناصر ریگی نیست.

گفتنی است که “مرتضی شیرانی” روز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، از اطلاعات سپاه به زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

یکی از بازداشت شدگان اخیر که در ویدیو اعترافات اطلاعات سپاه از فعالان مجازی تصویر تارش منتشر شده “مرتضی .س ۱۸ ساله و اغتشاشگر” معرفی شده است که احتمال تقارن وجود دارد.

شیرانی با بالاگرفتن اعتراضات مردمی در ایرانشهر در واکنش به وقوع تجاوزهای پرشمار و ناامنی در منطقه به همراه جمع کثیری از فعالان محلی بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است در پی اعلام خبر تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر توسط مولوی طیب امام جمعه اهل سنت این شهر تجمعاتی در سطح شهر شکل گرفت. پس از آن ماموران دست به بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع و افراد پیگیر پرونده زدند.

دادستان کل کشور نیز از تعقیب قضایی و برخورد با مولوی طیب خبر داد.

شهرستان ایرانشهر یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید