خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ساعت ۲۲:۴۴:۱۹

    خانه  > زنان  >  زن ۲۱ ساله در شاهرود به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

زن ۲۱ ساله در شاهرود به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شاهرود از قتل زن ۲۱ ساله به دست همسرش به “دلایل ناموسی” خبر داد و گفت که این زن جوان که فرزندی خردسال نیز داشت با دوضربه کارد آشپزخانه توسط شوهرش کشته شد. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده که افرادی که مرتکب قتل های ناموسی می شوند از مجازات های سنگین معاف می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا مورخ ۱۲ اسفند ۹۶، سرهنگ “سید مجتبی اشرفی” فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از قتل زن ۲۱ساله به دست همسرش خبر داد و گفت: “ظهر امروز با انتقال یک مضروب چاقوخورده به بیمارستان خاتم الانبیا ماموران پاسگاه مرکزی درصحنه حاضر و مشخص شد که زن جوانی به وسیله همسرش با دوضربه کارد آشپزخانه مجروح شده و وضعیت عمومی وی از سوی پزشکان وخیم اعلام شد”.

اشرفی با اشاره با شناسایی ضارب گفت: “ماموران پاسگاه سریعا جوان ۲۶ ساله را دستگیر کرده و باتوجه به وضعیت وخیم زن جوان اکیپی از کاراگاهان پلیس گاهی به سر اکیپی رئیس پلیس آن یگان به محل اعزام و متهم را تحت الحفظ برای جلوگیری از هرگونه اقدامات بعدی به پلیس آگاهی منتقل کردند”.

این مقام آگاه از فوت زن جوان خبر داد و گفت: “متاسفانه چند ساعت تلاش کادر پزشکی در خصوص نجات جان زن جوان بی نتیجه ماند و با فوت وی پرونده قتل روی میز کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت”.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود به بازجویی های انجام شده از متهم جوان اشاره داشت و گفت:” وی که چند مورد سابقه نزاع ودرگیری را درکارنامه خود دارد زمانی که متوجه رابطه تلفنی و پیامکی همسرش با فردی ناشناس شده تصمیم به قتل هر دوی آنها گرفته اما زمانی که نتوانسته این فرد را شناسایی کند در نهایت با برداشتن یک قبضه کارد آشپزخانه به همسرش حمله ور شده و با دوضربه چاقو وی را از پای در آورده است”.

سرهنگ “سید مجتبی اشرفی” ضمن ابراز تاسف از این واقعه تلخ گفت: “متاسفانه سوظن و عدم خویشتن داری این جوان موجب قتل همسرش و تباهی آینده خودش گردیده وباعث شد فرزند نونهال آنها نیز در فقدان پدر و مادر در شرایط بحرانی روحی و روانی قرارگیرد”.

این مقام ارشد انتظامی توسل به قانون را بهترین راه برای حل هرگونه مخاصمه واختلاف دانست و افزود : “مراکز مشاوره ای نیروی انتظامی مستقر در کلانتری های شهری بصورت رایگان آماده ارائه مشاوره و راهکار برای هر مشکلی بوده و با مراجعه به این مراکز میتوان از اتفاقاتی تلخ و غیر قابل جبران پیشگیری نمود”.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود. این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، قربانی یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا ارتکاب زنا. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید