خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  وضعیت وخیم زلزله‌زدگان و بی‌توجهی مسئولان

وضعیت وخیم زلزله‌زدگان و بی‌توجهی مسئولان

خبرگزاری هرانا – در چند روز اخیر بارندگی شدید، تگرگ و سیلاب وضعیت مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه که بدون کانکس و با کمترین امکانات گرمایشی روزگار می‌گذرانند را بسیار وخیم کرده است، اما مسئولان کماکان با بی‌توجهی به این مسئله فقط نظاره‌گر هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، بارش شدید باران سبب جاری شدن سیل و جمع شدن آب به صورت دریاچه در منطقه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب شد.

وقوع سیل و رعدو برق شدید در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب اوضاع مردم چادرنشین و بی‌سرپناه این منطقه را وخیم‌تر کرده است، اما هنوز مسؤولان در غفلت و بی‌تدبیری فرو رفته و فقط نظاره‌گر هستند.

طبق اطلاع‌رسانی برخی از مردم مناطق سرپل‌ذهاب و قصرشیرین، در حال‌ حاضر بسیاری از شهروندان حتی وسایل ابتدای گرمایشی ندارند و تا کمر در سیلاب هستند و وسایل اندکی که داشتند نیز خیس شده یا شدت سیل و بارندگی آن‌ها را با خود برده است.

بازدید خبرنگار فارس در مناطق زلزله‌زده حاکی از شدت بارندگی و عدم رسیدگی مسؤولان اجرایی به وضعیت مردم در این شهرستان‌های آسیب دیده است و سرگردان در حال یافتن سرپناه و نجات جان خود هستند.

ماه‌ها است از زلزله ۷.۳ ریشتری آبان‌ماه امسال در منطقه ازگله گذشته، اما کمبود ابتدایی‌ترین امکانات در شهرستا‌ن‌های استان کرمانشاه حس می‌شود به نحوی که حتی چادرنشینان با اینکه بارها از مسؤولاندرخواست کانکس دادند اکنون تعدادی اندکی از آن‌ها نیز از این امکانات بهره چندانی ندارند و نسبت به وضع موجود معترض و پریشان هستند.

گفتنی‌ است، براساس گزارش‌های پیاپی اداره‌کل هواشناسی استان احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلاب و تگرگ در مناطق زلزله‌زده بارها هشدار داده شده است، اما آنچه اکنون مشاهده می‌شود بی‌برنامگی در ساماندهی مردم در مناطق سرپلدهاب‌‌‌، ثلاث‌باباجانی، قصرشیرین، جوانرود و دیگر مناطقی است که براثر حادثه اخیر بخش‌های از آن دچار آسیب شده و نیاز به رسیدگی هرچه سریع‌تر دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید