خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >   تبعید “صدیق عینی” به زندان اردبیل

 تبعید “صدیق عینی” به زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – یک زندانی به نام صدیق عینی که به اتهام جاسوسی از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام در دادسرای نظامی ارومیه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شده بود، پس از تایید حکم در دیوان عالی کشور به زندان اردبیل تبعید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صدیق عینی زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه که در دادسرای نظامی این شهرستان به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با تایید این حکم توسط دیوان عالی کشور روز گذشته ۱۹ بهمن‌ماه به زندان اردبیل تبعید شد.

این شهروند از اهالی شهرستان سینگان از توابع اشنویه بوده که مورخ ۲۱ مرداد ماه سال‌جاری توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده است.

وی که به تازگی ازدواج کرده و در حال سپری کردن آخرین روزهای خدمت سربازی بوده در دادسرای نظامی شهرستان ارومیه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

اتهام این شهروند سینگانی جاسوسی علیه نظام از طریق همکاری با حزب دموکرات کردستان عنوان شده است.

عمده زندانیان امنیتی در ایران ذیل ماده ۵۰۱ (جاسوسی) و ماده ۵۰۸ (همکاری با دولت متخاصم) قانون مجازات اسلامی مورد محاکمه قرار میگیرند و دستگاه قضایی معمولا بدلیل سابقه پیشین زندانیان با طرح اتهامات امنیتی از این اتهام بعنوان حربه ای برای زندانیان مورد استفاده قرار می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید