خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ده سال حبس برای یک شهروند مشهدی متهم به جاسوسی

ده سال حبس برای یک شهروند مشهدی متهم به جاسوسی

خبرگزاری هرانا ـ سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت که فردی ۶۲ ساله در این شهر به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شد. وی مدعی شد فرد مذکور سابقه دار بوده و اکنون در ارتباط با یک کشور عربی که از آن بعنوان “کشور متخاصم” یاد شده محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، قاضی حسن حیدری افزود: “این متهم که از مدت ها قبل به صورت نامحسوس توسط اداره اطلاعات خراسان رضوی زیر نظر بود، پنج ماه پیش دستگیر شد”.

وی ادامه داد: “بر اساس تحقیقات و پیاده سازی اطلاعاتی که وی در اختیار یک کشور عرب قرار داده بود موضوع جاسوسی اش تفهیم اتهام شد”.

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: “این فرد که سابقه جاسوسی برای کشور دیگری را نیز در پرونده خود دارد، به بهانه گرفتن رواید حج، جذب سرویس جاسوسی بیگانه شده بود”.

وی افزود: “این سرویس جاسوسی محورهای مورد نیاز را برای جمع آوری اطلاعات در اختیار این فرد قرار داده بود و متهم آنها را جمع آوری می کرد”.

قاضی حیدری، توضیحات بیشتری در مورد کشور مورد اشاره و چگونگی دسترسی شهروندی که پیش تر سابقه مشابه داشته به اسناد طبقه بندی شده یا اطلاعات دارای اهمیت نداد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید