خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزاشی از آخرین وضعیت امیر سلیمی اقدم، زندانی محبوس در اوین

گزاشی از آخرین وضعیت امیر سلیمی اقدم، زندانی محبوس در اوین

خبرگزاری هرانا – دکتر امیر سلیمی اقدم زندانی امنیتی محبوس در بند ۷ زندان اوین به اتهام همکاری با دولت متخاصم توسط قاضی صلواتی به تحمل ده سال حبس تعزیری محکوم شده است. از زمان انتقال این زندانی مهابادی به زندان اوین نامبرده با محدودیت در ارتباط با خانواده روبروست است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دکتر امیر سلیمی اقدم زندانی امنیتی متهم به جاسوسی که در سال ۹۵ توسط وزارت اطلاعات در مهاباد بازداشت و پس از انتقال به زندان اوین و اتمام مراحل بازجویی در دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

امیر سلیمی اقدم دارای دکترای حقوق و از شهروندان کرد اهل سنت ساکن شهر مهاباد است. او فعالیت رسانه ای از جمله اجرای سخنرانی و مراسمات در برنامه های صدا و سیمای آذربایجان غربی را در کارنامه خود دارد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای سلیمی اقدم به گزارشگر هرانا گفت: “این فعال اهل سنت در مراسمات با سخنرانی های عمومی و گسترده بر ضد افراط گری در منطقه تاکید می کرد”.

این منبع در ادامه گفت: “آقای سلیمی اقدم که همزمان به حرفه مشاوره در مدارس نیز مهارت داشت از تحصیلات روانشناسی برخوردار است”.

امیر سلیمی اقدم در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۹۵ توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و پس از یکماه انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه ۲۰۹ و سپس ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی به اتهام همکاری با “دولت متخاصم عربستان” به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم و سپس به سالن ۱۲ بند ۷ زندان اوین منتقل شد.

منبع نزدیک به دکتر سلیمی در خصوص بازداشت این شهروند سنی مذهب تاکید کرد:”امیر صدها کیلومتر دورتر از خانواده خود در زندان اوین دوران محکومیت اش را سپری می کند و به دلیل دوری مسافت با خانواده خود ملاقاتی نداشته است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید