خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ ساعت ۲۱:۵۴:۱۹

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو محکوم به اعدام از چوبه دار با رضایت اولیای دم

رهایی دو محکوم به اعدام از چوبه دار با رضایت اولیای دم

خبرگزاری هرانا – سرپرست زندان رجایی شهر گفت که با گذشت اولیای دم، جوانی که به جرم قتل عمد به اعدام محکوم شده بود، از اعدام رهایی و حیات دوباره یافت. همچنین معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت که یک زندانی محکوم به اعدام با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شهرستان حاجی آباد و در پی اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، غلامرضا ضیایی روز چهارشنبه افزود: “با فرهنگ سازی و تقویت باورهای دینی و معنوی می توان سد مستحکمی در پیشگیری ازبروز جرائم جوانان و نوجوانانی که به دلیل اشتباه و غفلت دچارجرم شده و در زندان هابسر می برند، ایجاد کرد”.

وی اضافه کرد: “خداوند متعال، عفو وگذشت به ویژه درحال قدرت برانتقام و مجازات را می ستاید و بر کسانی که درحال قدرت و توان ازحق خود می گذرند، درود می فرستد و به عنوان امری معروف و پسندیده مورد تشویق قرارمی دهند”.

وی خاطرنشان کرد که با گذشت اولیای دم حکم قصاص ساقط شده و مجازات تعزیری حبس برای مجرم درنظرگرفته می شود.

رهایی محکوم به قصاص از چوبه دار با رضایت اولیای دم در هرمزگان

به گزارش میزان، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: “یک زندانی محکوم به قصاص با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شهرستان حاجی آباد و در پی اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

مظفر حمزه ئی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با تلاش اعضاء شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف شهرستان حاجی آباد خبرداد و گفت: “متهم با پیگیری‌های اعضاء شورای تأمین و معتمدین محلی این شهرستان با اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

وی تصریح کرد: “این محکوم به قصاص در جریان نزاع خانوادگی مرتکب قتل شده بود”.

حمزه ئی همچنین یادآور شد: زندانی مذکور از سال ۱۳۸۸ به اتهام قتل عمد به زندان معرفی و در نهایت رسیدگی به پرونده او منجر به صدور حکم قصاص شد؛ اما سرانجام تلاش بی وقفه اعضای شورای حل اختلاف شهرستان حاجی آباد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده مقتول به بار نشست و به اعلام رضایت آن‌ها منجر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید