خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ساعت ۰:۲۸:۱۴

    خانه  > کودکان  >  شکنجه کودکان اوتیسم در یکی از موسسات توانبخشی؛ پرونده کیفری تشکیل و به بازپرسی ارجاع شد

شکنجه کودکان اوتیسم در یکی از موسسات توانبخشی؛ پرونده کیفری تشکیل و به بازپرسی ارجاع شد

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مرکز استان خراسان رضوی گفت که در پی تعرضات مدیر یکی از موسسات توانبخشی به کودکان اوتیسم پرونده کیفری تشکیل و به بازپرسی ارجاع شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، قاضی محمد بخشی محبی معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به شکایت تعدادی از خانواده‌های کودکان اوتیسم مبنی بر شکنجه این کودکان گفت: “پس از حضور تعدادی از خانواده‌های معترض به عدم نظارت بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در پی تعرضات مدیر یکی از موسسات توانبخشی به کودکان اوتیسم جلسه‌ای در حوزه معاونت اجتماعی دادسرای عمومی وانقلاب مشهد تشکیل شد“.

وی افزود: “در این جلسه که معاونان بهزیستی استان وکارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از خانواده‌های کودکان اوتیسم و شاهدین کودک ازاری حضور داشتند پرونده کیفری تشکیل و به بازپرسی ارجاع شد”.

وی از خانواده این بیماران خواست ضمن توجه ویژه به نوع ونحوه درمان این کودکان از مراکز مجاز تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی وبهزیستی استفاده کنند و چنانچه در این راستا شکایتی دارند تا پایان هفته جاری به معاونت اجتماعی وپیشگیری از جرم دادسرای مشهد مراجعه نمایند.

وی همچنین با اشاره به اقداماتی که بهزیستی در زمینه حمایت از کودکان داشته تذکر جدی به متولیان وناظران امر داد واعلام داشت چنانچه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی وبهزیستی استان به امر کودک ازاری تحت عنوان درمان نداشته باشند دادستانی شخصا ورود خواهد داشت.

وی اظهار کرد: “کودکان استان تماما تحت حمایت دادستانی اند و دادسرا اجازه تعرض به انان را نخواهد داد”.

وی افزود: “حسب ماده ۴ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان هرگونه صدمه و اذیت و آزار و شکنجه جسمی و روحی کودکان و نادیده‌گرفتن عمدی سلامت و بهداشت روانی و جسمی و ممانعت از تحصیل آنان ممنوع و مرتکب به سه ماه و یک روز تا شش ماه حبس و یا تا ده میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌گردد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید