خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, زندانیان  >  رویترز از اعتصاب غذای سیامک نمازی ایرانی – آمریکایی زندانی در اوین خبر داد

رویترز از اعتصاب غذای سیامک نمازی ایرانی – آمریکایی زندانی در اوین خبر داد

خبرگزاری هرانا ـ مادر سیامک نمازی شهروند شهروند آمریکایی ایرانی تبار زندانی در ایران، در صفحه فیس بوک خود، از اعتصاب غذای اعتراضی او در اوین خبر داده است.

به گزارش خبرگاری هرانا به نقل از فردا، خانم نمازی نوشته است مدتهاست مستقیما خبری از فرزند زندانی خود ندارد اما از خانواده هم سلولی او شنیده است که سیامک نمازی دست به اعتصاب غذا زده است.   مادر سیامک نمازی همچنین در نوشته خود بر روی صفحه فیس بوک از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته است تا اجاره دهند او و پدر سیامک نمازی به ملاقات فرزندشان در زندان اوین بروند تا او را قانع کنند به این اعتصاب غذا پایان دهد.

خبرگزاری رویترز از محمود علیزاده طباطبایی وکیل سیامک نمازی نقل کرده است که هم سلولی سیامک نمازی عیسی سحرخیز روزنامه نگار اصلاح‌طلب زندانی است.  خانواده عیسی سحرخیز قبلا اعلام کرده بودند که او در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

سیامک نمازی تاجر جوان ایرانی – آمریکایی در تابستان گذشته در پی سفر به ایران ممنوع الخروج شد و به گفته یکی از بستگانش پس از سه ماه بازجویی سرانجام زندانی شد. اما او در شمار پنج زندانی ایرانی-آمریکایی که همزمان با اعلام آغاز اجرای «برجام» با زندانیان ایرانی در آمریکا مبادله شدند، قرار نگرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید