خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  دادگاه سعید شیرزاد برگزار شد

دادگاه سعید شیرزاد برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه سعید شیرزاد صبح روز گذشته با حضور وکیل او در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه فعال مدنی، سعید شیرزاد صبح روز گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی و با حضور وکیل او امیرسالار داودی برگزار شد.

اتهامات مطرح شده برای این فعال حقوق کودک در این دادگاه اجتماع و تبانی از طریق دیدار با خانواده زندانیان سیاسی و نیز اخلال در نظم از طریق شرکت در تجمع در مقابل شهرداری تهران در اعتراض به کشته شدن یک کارگر دستفروش در مترو عنوان شد و متهم و وکیل مدافع او به دفاع و رد اتهامات وارده پرداختند.

لازم به ذکر است که رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب همچنان و پس از گذشت بیش از پانزده ماه از بازداشت این فعال مدنی و حقوق کودک، با درخواست وکیل پرونده برای تبدیل قرار بازداشت سعید شیرزاد مخالفت کرد.

همچنین خبرها حاکی از آن است که به متهم و وکیل او اعلام شده است که با توجه به اینکه متهم سابقه بازداشت دارد و پس از خواندن ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ، وی به یک برابر و نیم حداکثر مجازات بیشترین حکم در پرونده محکوم خواهد شد.

صبح دیروز همچنین سعید شیرزاد بدون اعلام قبلی برای شرکت در دادگاه از زندان رجائی شهر فراخوانده شد. امیرسالار داودی وکیل این فعال مدنی نیز با تایید این خبر نوشته بود که “علیرغم اعتراض به چنین محاکماتی” در آن شرکت می کنند.

این فعال مدنی که در پانزدهمین ماه بازداشت خود به سر می برد، پیشتر و در اردیبهشت ماه سال جاری، در آخرین احضار به دادگاه به دلیل عدم ابلاغ قبلی و عدم حضور وکیل و اینکه وکیل وی با وجود درخواست هاى مکرر امکان ورود و مطالعه پرونده را پیدا نکرده بود، جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

این فعال مدنى در اعتراض به این مسئله و همچنین اجبار به دستبند و پابند هنگام اعزام، پیشتر دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده بود.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی کودکان زندانیان سیاسی است، نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدگان آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید