خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ احضار همسر محسن دگمه چی جهت اجرای حکم

هرانا؛ احضار همسر محسن دگمه چی جهت اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – دادستانی تهران در پی تائید محکومیت همسر محسن دگمه چی زندانی سیاسی که در زندان رجایی شهر در اثر ابتلا به سرطان جانباخته؛ وی را جهت اجرای حکم سه سال حبس به زندان اوین احضار نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم مریم النگی که به ۳ سال حبس در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محکوم شده بود، سال گذشته در شعبه ۳۶ تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر به تایید رسیده بود.

طبق حکم صادره مریم النگی باید محکومیت خود را بصورت تبعید در زندان رجایی شهر کرج سپری نماید ولی بدلیل اینکه بند زنان زندان مذکور تعطیل شده است محل گذراندن حبس وی نامعلوم است.

مریم النگی همسر محسن دگمه‌چی از بازاریان سر‌شناس بازار تهران بود که در ۱۶ شهریور ۱۳۸۸ بدلیل کمک مالی به خانواده زندانیان سیاسی بازداشت و به ۱۰ سال حبس محکوم شد نامبرده در حین تحمل حبس در زندان به سرطان پانکراس روده مبتلا شد که بدلیل کوتاهی مسئولین و تاخیر چند ماهه در اعزام وی به بیمارستان در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۰ فوت کرد.

مریم النگی ابتدا در مهرماه ۱۳۸۸ بیش از یک ماه پس از بازداشت همسرش محسن دگمه‌چی در منزل مسکونیش بازداشت می‌شود. وی بیش از ۷۰ روز را در انفرادیهای بند ۲۰۹ و در زیر فشار روحی و بازجویی بسر می‌برد و در ‌‌نهایت با تامین قرار وثیقه از زندان آزاد می‌گردد.

پس از مرگ محسن دگمه‌چی به علت برگزاری مراسم ختم و انجام چندین مصاحبه، نامبرده در تاریخ ۲۰ فروردین ماه به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب احضار و اتهامات سابق محسن دگمه‌چی را به ایشان تفهیم و دادگاه این اتهامات را مبنای صدور حکم خود قرار داده است.

بر اساس احضاریه دادستانی که اخیرا به دست وی رسیده است، نامبرده می بایست روز دهم اردیبهشت جهت اجرای حکم حبس خود را به زندان اوین معرفی کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید