خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۷ ساعت ۱۲:۲۷:۰۱

    خانه  > کودکان  >  بهزیستی با اعلام غیرایرانی بودن کودکان‌کار از مسئولیت خود شانه خالی می‌کند

بهزیستی با اعلام غیرایرانی بودن کودکان‌کار از مسئولیت خود شانه خالی می‌کند

فرشید یزدانی، مدیر عامل سابق انجمن حمایت از حقوق کودکان معتقد است که بهزیستی با غیر ایرانی خواندن درصد زیادی از کودکان کار سعی در طفره رفتن از مسئولیت خود در قبال کودکان کار دارد.

به گزارش ایلنا وی با انتقاد از اظهارات سرپرست سازمان بهزیستی استان تهران مبنی بر این‌که ۷۰ درصد از کودکان کار و خیابان ایرانی نیستند، گفت: این آمار بر پایه سند محکمی نبوده و مطرح کردن آن نیز به معنی فرار بهزیستی از مسئولیت و تعهداتش در برابر کودکان کار و خیابانی است.

فرشید یزدانی گفت: آیا غیر از این نیست که با اظهارات این‌چنینی تنها اصل مسئله زیر سئوال رفته و از حل مسئله غافل می‌مانیم؟

وی معتقد است هیچ‌گاه آمار رسمی از تعداد و تابعیت کودکان کار به دست نیامده است.

به گفته‌ یزدانی آن‌چه که از عملکرد بهزیستی قابل مشاهده بود این است که تعهد کافی در برابر کودکان خیابانی نیز به معنای واقعی وجود ندارد.

روز گذشته سرپرست سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد از کودکان کار و خیابانی را “غیرایرانی” و “دارای تابعیت کشورهایی به غیر از ایران” خواند و افزود: از ۳۰ درصد باقی مانده تنها سه درصد از آنها جزو گروه هدف بهزیستی هستند.

این گفته‌ها در حالی صورت می‌گیرد که تعداد کودکان کار و خیابان در ایران روز به روز در حال افزایش است و به گفته عضو کمیته هماهنگی شبکه یاری کودکان کار ایران، این تعداد تابستان امسال به اوج خود رسیده است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید