خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۰۱ ساعت ۱۷:۲۵:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  اعتراض کاظمینی بروجردی به وضعیت نامناسب بند ویژه روحانیت

اعتراض کاظمینی بروجردی به وضعیت نامناسب بند ویژه روحانیت

خبرگزاری هرانا – در پی قطع ملاقات‌ها، فقدان امکانات اولیه و برخوردهای توهین آمیز مامورین با زندانیان بند ویژه روحانیت زندان اوین، سید حسین کاظمینی بروجردی، طی نامه‌ای به قدیانی، دادستان ویژه روحانیت، خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، در بخشی از این نامه که روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور نوشته شده، آمده است: “آیا چنین رفتارهای مغایر با اصول بشردوستانه، به امر ولی فقیه است؟ آیا دادستانی ویژه روحانیت، خودسرانه عمل می‌کند؟ آیا برخوردهای ضد انسانی با یک زندانی بیمار که سال‌های مشقت باری را در بندهای انفرادی و عمومی سپری کرده، بنابر خواست ولی فقیه بوده؟ آیا سزاوار است کسی که صرفا به دلیل عقیده‌اش در زندان به سر می‌برد این چنین مورد آزار و اذیت قرار گیرد؟ آیا قوانین دین سیاسی، اینگونه حکم می‌کند؟”

پیش از این، مسئولین دادگاه ویژه روحانیت تهدید کرده‌ بودند که آیت‌الله بروجردی را به محلی دور افتاده و متروکه که فاقد هرگونه امکان ارتباطی باشد، تبعید می‌کنند. این تهدید به علت دو نامه‌ای است که به تازگی آیت‌الله بروجردی در زندان اوین نوشته و به انتقاد از وضعیت کنونی کشور، خواهان جدایی دین از سیاست»شده است.

حسین کاظمینی بروجردی به دلیل مخالفت علنی با تداخل دین در حکومت، در سحرگاه شانزدهم مهر ۸۵ بازداشت شد و به خاطر تداوم افشاگری و پافشاری روی عقاید خود، تاکنون از حقوق اولیه در زندان محروم بوده و «بارها مورد ضرب و شتم و سوء قصد» قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید