خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  سکینه محمدی آشتیانی وادار به اعتراف تلویزیونی شد

سکینه محمدی آشتیانی وادار به اعتراف تلویزیونی شد

خبرگزاری هرانا – شب گذشته برنامه بیست و سی صدا و سیمای جمهوری اسلامی مصاحبه ای از سکینه محمدی آشتیانی پخش کرد که براساس آن، این زن که در خطر سنگسار و اعدام قرار دارد به ارتکاب زنا و قتل همسرش اعتراف کرد و به بیان اعترافاتی علیه خود و وکیلش، محمد مصطفایی پرداخت و او را متهم به سوء استفاده کرد.

 

سکینه محمدی شب گذشته در حالی بر صفحه تلویزیون حاضر شد و علیه خود و وکیلش سخن گفت که بعد از توقف اجرای حکم سنگسار، پرونده اش همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

جاوید کیان، وکیل ۴ زنی که در تبریز با خطر سنگسارو اعدام مواجه اند از مجامع بین المللی خواست برای نجات جان سکینه محمدی، مریم قربان زاده، کبری بابایی و آذر باقری، اقدام کنند. همزمان

جاوید کیان که به همراه محمد مصطفایی، وکالت سکینه محمدی آشتیانی را برعهده دارد در مصاحبه با “روز” از تحت فشار بودن فرزندان سکینه محمدی و اخذ این فیلم از این زن زندانی تحت فشار و ضرب و شتم خبر میدهد و مصطفایی نیز در واکنش به این فیلم به “روز” می گوید دستگاه قضایی باید بداند نمی توان با خشونت و زور و اجبار و ساختن صحنه های دروغین و تخریب، کارها و رفتارش را توجیه کند.

جاوید کیان، وکیل خانم محمدی آشتیانی روز گذشته و بعد از پخش اعترافات موکلش در برنامه ۲۰:۳۰ به “روز” گفت: “خانم محمدی را به اتاق ۳۷ زندان تبریز برده وعلیه خودش از او اعترافات گرفته اند اما این اعترافات در شرایط عادی نبوده بلکه براساس اخباری که دارم به شدت خانم محمدی را مورد ضرب و شتم قرار داده و کتک زده و وادار از انجام چنین مصاحبه ای کرده اند. کار خطرناک دیگری هم که انجام داده اند این است که از چند نفر از اعضای خانواده و بستگان خانم محمدی هم علیه او فیلم گرفته اند.”

آقای کیان توضیح می دهد: “رفته اند سراغ خانواده خانم محمدی که افرادی به شدت مذهبی هستند و از چند نفر از آنها علیه سکینه فیلمی گرفته اند مبنی بر اینکه سکینه مرتکب زنا شده و باید مجازات شود و….  متاسفانه خانواده خانم محمدی هم به شدت فرزندان او را تحت فشار قرار داده اند که مادر شما آبروی خانواده ما را برده و باید اعدام یا سنگسار شود و فشار روانی شدیدی علیه بچه های خانم محمدی ایجاد کرده اند.”

وکیل سکینه محمدی سپس خبر میدهد که از طریق سایر موکلینش در بند نسوان زندان تبریز اطلاع یافته که سکینه تحت فشار و زیر کتک شدید مجبور از مصاحبه تلویزیونی شده است.

اودر خصوص آخرین وضعیت پرونده سکینه محمدی هم می گوید: “آخرین اقدام ما درخواست اعاده دادرسی بود و قرار بود ظرف ۲۰ روز به ما پاسخ دهند که متاسفانه قضیه همکار عزیزم، آقای مصطفایی پیش آمد. بعد از این قضیه پرونده خانم محمدی از طرف حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، معلق شد و پس از نامه ای که آقای حسینی نوبخت، معاون اجرایی شعبه اجرای احکام دادگستری تبریز برای آقای محسنی اژه ای، دادستان کل کشور نوشت، آقای اژه ای هم پرونده را به معاون اول خود یعنی سعید مرتضوی محول کرده ؛ آقای مرتضوی هم پرونده را به حفاظت اطلاعات قوه قضائیه فرستاده و زیر نامه پاراف کرده که ابتدا پرونده مریم قربان زاده حل شود و بعد پرونده سکینه محمدی. در حالیکه این دو پرونده هیچ ارتباطی با هم ندارند. به این ترتیب جان مریم قربان زاده در خطر است و میخواهند حالا که سر و صداهای جهانی متوجه پرونده سکینه است خانم قربان زاده را سریع تر اعدام کنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید