خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بهزاد عرب گل، از جانبازان جنگ تحمیلی به دادگاه انقلاب احضار شد

بهزاد عرب گل، از جانبازان جنگ تحمیلی به دادگاه انقلاب احضار شد

خبرگزاری هرانا – بهزاد عرب گل، از فعالان ستاد میرحسین موسوی و جانباز جنگ تحمیلی به دادگاه انقلاب احضار شد.

همچنین این جانباز جنگ تحمیلی  از دریافت دو احضار نامه توسط دادگاه انقلاب و بازپرسی اوین خبر داد. وی گفت: احضاریه اول توسط دادگاه انقلاب فرستاده شده و مرا در تاریخ ۱۷/۶/۸۹ به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب احضار کرده اند. و احضاریه دوم توسط بازپرسی بازداشتگاه اوین همزمان فرستاده شده و در تاریخ ۵/۶/۸۹ احضار شده ام.

عرب گل افزود: ضمن مشورتی که با وکیل خود کردم متوجه شدم که شماره پرونده احضارنامه ها یکی نیست. ظاهرا دو پرونده متفاوت در دو محل مختلف در مورد من تشکیل شده است.

به گزارش هم میهن، بهزاد عرب گل جانباز جنگ تحمیلی است، او از فعالین ستاد میرحسین موسوی در شرق تهران بود. او تاکنون از هیچیک از حقوق و مزایای جانبازی استفاده نکرده است.

او تنها ۱۷ سال داشت که برای دفاع از وطنش به جبهه رفت و مجروح شد، او اکنون دو فرزند دارد و تا قبل از بازداشت برای تامین زندگی به کار ساختمانی مشغول بود.

پس از وقایع روز عاشورا به بهانه اینکه او شبیه کسی بوده که در تظاهرات روز عاشورا حضور داشته شبانه به منزل او یورش بردند اما عرب گل آنروز برای انجام کاری در شهرستان به سر می برد.

حمله های چندین و چند باره به منزل او و تحت فشار قرار دادن خانواده او باعث می شود او در اسفند ماه خود را به اداره اطلاعات معرفی کند. او مدت دوماه در سلول انفرادی تحت فشار های شدید بازجو ها بود، بازجو ها اصرار داشته اند او اتهام حمله به گارد و ضرب و شتم را بپذیرد. اما علی رغم تمامی فشار ها او هیچ یک از این اتهامات را نپذیرفت.

او روز چهارشنبه ۱۶ تیر ماه با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. و اکنون مجددا به بازپرسی زندان اوین و دادگاه انقلاب احضار شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید