خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ ساعت ۱۲:۱۹:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت یک دانشجوی دانشگاه تهران به یک سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق

محکومیت یک دانشجوی دانشگاه تهران به یک سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق

خبرگزاری هرانا – مهدی سعد خسروی دانشجوی دانشکده حقوق و علوم و سیاسی دانشگاه تهران با حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به یک سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم گردید که سه ماه از این یک سال به صورت تعزیری و ۹ ماه آن به مدت ۵ سال به حالت تعلیقی در نظر گرفته شده است.

بنا به این گزارش اتهامات وی توسط قاضی پیر عباس اجتماع و تبانی ، اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی اعلام گردیده بود که نامبرده از اتهام اول خود تبرئه و به جهت اقدام علیه امنیت ملی به یک سال و همچنین به جهت اخلال در نظم عمومی به ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردیده است.

به گزارش دانشجو نیوز، خسروی عصر تاسوعای سال گذشته برای شرکت در مراسم عزاداری به سمت جماران رفته بود که در طی مسیر توسط نیروهای امنیتی دستگیر و بعد از بارها بازجویی در زندان اوین به بند امنیتی ۳۵۰ انتقال یافته و سپس در اواسط اسفندماه با قید وثیقه آزاد می گردد.

شایان ذکر است که این حکم اواخر ماه گذشته صادر گردیده و مهدی سعد خسروی که بدون وکیل در دادگاه حاضر گردیده بود با گذشت فرصت درخواست تجدیدنظر به حکم دادگاه بدوی شکایت ننموده و تمکین به حکم نموده است. صدور حکم شلاق برای این دانشجو با اعتراض و محکومیت بسیاری از اساتید و دانشجویان دانشکده حقوق مواجه گردیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید