خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۸ ساعت ۱۹:۱۲:۱۷

    خانه  > زنان  >  به دلیل عدم حضور قاضی، دادگاه محبوبه کرمی برای دومین بار به تعویق افتاد

به دلیل عدم حضور قاضی، دادگاه محبوبه کرمی برای دومین بار به تعویق افتاد

خبرگزاری هرانا – به دلیل عدم حضور قاضی شعبه ۲۶، آقای پیرعباسی، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محبوبه کرمی برای بار دوم به تعویق افتاد. به گفته وکیل محبوبه، مینا جعفری، جلسه دادگاه به روز شنبه ۲۳ مردادماه انتقال یافت.

به گزارش تغییر برای برابری، اکنون ۱۶۱ روز از بازاداشت محبوبه کرمی می گذرد و با وجود نظر پزشکی قانون و پزشک داخل زندان مبنی بر اینکه حضور در زندان باعث افزایش بیماری افسردگی وی می شود، قرار بازداشت وی تقلیل نیافته است.

محبوبه کرمی فعال جنبش زنان وعضو کمپین یک میلیون امضا، در تاریخ ۱۱ اسفند ماه ۱۳۸۸ ، پس از تفتیش منزل و ضبط برخی از وسایل شخصی برای پنجمین بار دستگیر و روانه بند ۲ الف سپاه شد. وی بیش از ۸۰ روز در این بند نگهداری و سپس به سلول زندانیان سیاسی در بند نسوان اوین، اتاق ۵ ، بند ۲ بالا منتقل شد. بار اول و دوم بازداشت وی در رابطه با حوادث ۱۸ تیر بود. بار سوم، ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و پس از ۷۰ روز آزاد شد. باردیگر، ۶ فروردین ۱۳۸۸ به همراه ۱۱ تن از اعضای کمپین و فعالان جنبش زنان که قصد دیدار نوروزی با خانواده زهرا بنی یعقوب را داشتند به اتهام اخلال در نظم عمومی دستگیر و پس از ۱۳ روز آزاد شد. در همه پرونده های فوق، حکم تبرئه برای وی صادر شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید