خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  برگزاری دادگاه عضو شورای مرکزی تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد تبریز

برگزاری دادگاه عضو شورای مرکزی تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد تبریز

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات آیدین سرداری نیا فعال دانشجویی آذربایجانی و از اعضای شورای مرکزی تشکل آرمان دانشگاه آزاد تبریز روز سه شنبه ۱۲ مرداد ۸۹ در شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز برگزار شد.

به گزارش ساوالان سسی، این فعال دانشجویی آذربایجانی ۷ آبان ۸۷ و در جریان برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان دانشگاه تبریز که پس از ماهها بازداشت موقت از زندان آزاد شده بودند، در مقابل درب زندان تبریز دستگیر و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شده بودند. اتهام سرداری نیا اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در مراسم استقبال دانشجویان دانشگاه تبریز عنوان شده و قاضی کیانوش شکوه تازه مسئولیت رسیدگی به این پرونده را برعهده دارد.

چندی پیش نیز شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز این فعال دانشجویی را به اتهام اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت کشور محاکمه و پرونده را جهت رسیدگی به بقیه اتهامات به دادگاه جزائی ارجاع داده بود.

دادگاه این فعال آذربایجانی به صورت غیر علنی برگزار شده و نقی محمودی وکیل دادگستری در تبریز وکالت وی را برعهده داشته است.

پیش از این نیز جمشید زارعی، وحید شیخ بگلو و نیما پوریعقوب از متهمان دیگر این پرونده در دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و از تمام اتهامات وارده تبرئه شده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید