خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نماینده دادستان خواستار تشدید مجازات جهانگیر عبدالهی شد

نماینده دادستان خواستار تشدید مجازات جهانگیر عبدالهی شد

خبرگزاری هرانا – جهانگیر عبدالهی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران و دبیر کانون فرهنگی دانشجویان کرد این دانشگاه که در شانزدهم تیرماه سال جاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود، پس از تمکین به حکم و عدم اعتراض و تجدیدنظر خواهی نسبت به حکم صادره دادگاه بدوی، با شکایت نماینده دادستان مواجه شد.

به گزارش دانشجونیوز جهانگیر عبدالهی پس از صدور حکم دادگاه بدوی به پیشنهاد وکیل خود آقای زرافشان، به حکم ناعادلانه ۵ سال حبس تعلیقی صادر شده از سوی دادگاه بدوی شکایت نکرد، اما پس از پایان مهلت تجدیدنظر خواهی دادگاه اعلام می نماید که به جای ایشان نماینده دادستان به حکم صادره اعتراض نموده و از دادگاه بدوی مجازات سنگین تری برای وی درخواست کرده است.

جهانگیر عبداللهی دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق دانشگاه تهران است. وی یازدهم بهمن سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در جلوی درب دانشگاه بازداشت شده و پس از تحمل ۴ ماه زندان در اردیبهشت ماه امسال با صدور قرار وثیقه از اوین آزاد گردید.

شایان ذکر است که شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب پیش از این نیز چند تن از دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه تهران را نیز به حبس محکوم نموده  است. این دادگاه پیمان عارف دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشکده را به یک سال حبس تعزیری، مهدی تاجیک دانشجوی کارشناسی ارشد را به دو سال و سه ماه حبس تعزیری و البرز زاهدی را به یک سال حبس تعلیقی محکوم نموده است که حکم البرز زاهدی و پیمان عارف در دادگاه تجدیدنظر تائید شده و وضعیت پرونده مهدی تاجیک همچنان نامشخص است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید