خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۴ ساعت ۱۵:۱۳:۲۰

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ دلنوشته از فرزند سید محمد باقری، عضو کانون صنفی معلمان

هرانا؛ دلنوشته از فرزند سید محمد باقری، عضو کانون صنفی معلمان

خبرگزاری هرانا – فاطمه باقری فرزند سید محمد باقری عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران که هم اکنون در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می برد دلنوشته ای را با نام رهگذر نگاشته است.

متن این دلنوشته که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

رهگذر
خدایا،پروردگاری که لباس هستی مان پوشاندی و ما را روانه ی این قلمرو ظلم،جهل و بی عدالتی کردی،و این پل زود گذر،دنیا این پل زود گذر،دنیا جایی که خیلی ها را فریفته ظواهرخود کرده،مردابی که خود را به زر و سیم مزین ساخته و به هیچ کس وفا ندارد،دنیایی که در آن بی گناهی چه گزاف گناهی است! دنیایی که در آن جای خیلی چیزهاعوض شده،دزدان و مجرمان خیلی وقت است جای خود را به فرهیختگان و روشن فکران و افراد تحصیل کرده، داده اند. راستی ای خدای من،می دانی که دلسوزی برای ملتی که نیاکان ما با جان و دل حفظ کرده اند،چه جرم عظیمی است؟ آنقدر که دانشجویان و استادان و فرهنگیان ما باید میله های زندان بشمارند یا در آغوش خاک آرام گیرند، آنطور که شنیده ام،شان مقنن بالاتر از آن است که به قانون عمل کند! و آزادی چه واژه ای دور و دست نیافتنی است در این خانه بزرگ اما کوچکت،خانه ای که غروب رنگی از خون بر آن پاشیده است و پروردگارا آیا هنوز وجدان نمرده است؟ اگر نه پس چرا این قدر راحت می شود انسان ها را به خواب ابدی فرستاد و باز هم آسوده سر بر بالین گذاشت،چه آسان می توان گستاخی کرد و آزادی که تو به انسان های بی گناهت عنایت فرموده ای، از آنها سلب کرد ؟
و قدرت ، این مرگ تدریجی روح و وجدان،چه ساده بسیاری را به دروغ وامی دارد و معنویات چه راحت می پوسد و نابود می شود . الهی من هنوز نمی دانم تو چطور این همه ظلم و بی عدالتی را می بینی،دم نمی زنی؟ و چقدر تو بر ما انسانها صبوری!
خدایا تو خطا کاران را عقوبت می دهی و من این را خوب می دانم که کار را به دست حکمت تو محول کردم و از بندگان ضعیف و خطا کارت چیزی نمی طلبم.
همه ما در این دنیا رهگذری بیش نیستیم که چند صباحی در آن مهمانیم و بس .

سیده فاطمه باقری
فرزند
آقای سید محمد باقری ( دبیر زندانی )

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید