خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  سرنوشت مبهم سکینه محمدی آشتیانی

سرنوشت مبهم سکینه محمدی آشتیانی

خبرگزاری هرانا – یک مقام قضایی ایران، مصدق کهنمویی، در ژنو در مقابل کمیتۀ رفع تبعیض سازمان ملل گفت که جمهوری اسلامی ایران هنوز تصمیمی در مورد سرنوشت سکینه محمدی- آشتیانی که به جرم زنا یا در واقع رابطۀ جنسی آزاد محکوم به سنگسار شده تصمیمی نگرفته است. این مقام قضایی جمهوری اسلامی اضافه کرده است که پروندۀ خانم محمدی- آشتیانی همچنان در دست بررسی است و هنوز تصمیم قطعی شامل آن نشده است. به گزارش رادیو فرانسه، مصدق کهنمویی تصریح کرده است که سکینه محمدی- اشتیانی علاوه بر داشتن رابطۀ جنسی آزاد با دو نفر به خاطر شرکت در قتل همسرش متهم شناخته شده و به موجب قوانین قصاص اسلامی حکم هر دو اقدام مرگ است.

با این حال، مقام قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است که هنوز هیچ چیز در مورد سرنوشت خانم محمدی-آشتیانی روشن نیست و جمهوری اسلامی تصمیمی در این مورد نگرفته است.

کارزار گستردۀ بین المللی برای جلوگیری از سنگسار شدن خانم محمدی-آشتیانی موجب شد تا قوۀ قضائیه ایران اجرای این حکم را به حال تعلیق در آورد. در سی و یکم ژوئیه گذشته رئیس جمهوری برزیل لویز ایگناسیو لولا داسیلوآ از همتای ایرانی اش محمود احمدی نژاد خواست که به نام دوستی اش با وی اجازه بدهد سکینه محمدی-آشتیانی در برزیل پناهنده بشود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید