خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ ساعت ۸:۲۳:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت امیرعلی آقایاری به هفت سال حبس تعزیری

محکومیت امیرعلی آقایاری به هفت سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – امیرعلی آقایاری، از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات بر اساس حکم بدوی دادگاه انقلاب تهران، به هفت سال حبس تعزیری محکوم شده است.

امیرعلی آقایاری یکی از زندانیانی است که با وجود گذشت یک سال از بازداشت او، نامش کمتر در رسانه های خبری منتشر شده است. او مدیر عامل یک شرکت تبلیغاتی است که پیمانکار شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بوده و با مهدی هاشمی، فرزند هاشمی رفسنجانی کار میکرده است.

سحر آقایاری، همسر امیرعلی آقایاری به “روز” می گوید: ۲۰ مرداد سال گذشته همسرم را بازداشت کردند. حدود سه ماه در بند ۲۰۹ در انفرادی بود و بعد ۸ ماه در بند ۸ اوین بود اما از ۲۲ خرداد او را به زندان قزل حصار کرج منتقل کرده اند و با اشرارو قاچاقچیان و خلافکاران حرفه ای هم بند است و من به شدت نگران او هستم و مدام دلشوره دارم.

خانم آقایاری درباره بازداشت و اتهامات همسرش توضیح می دهد:  ابتدا آقای حمزه کرمی را در خرداد ماه سال گذشته گرفتند و بعد از یک ماه او را که پیمانکار شرکت بود به همراه یکی از کامندان شرکت بازداشت کردند و تحت فشار قرار دادند که اعتراف کنید فاکتور سازی کردید و از بیت المال پول اضافی گرفته و به مهدی هاشمی دادید و خرج ستاد آقای هاشمی کردید.

خانم آقایاری با اشاره به اینکه همسرش در سال ۸۴ در ستاد هاشمی فعالیت میکرد و بازرس ویژه انتخابات بوده است، می افزاید: سند سازی کردند و گفتند بگویید فاکتورهای خیلی زیاد با قیمت های کلان گرفتیم و کار هم نکردیم. در حالیکه تمام مدارک شوهر من در پرونده اش هست و هیچ مدرکی برای اتهاماتی که زدند ندارند.

وی در ادامه می گوید: ۱۶ اسفند سال گذشته دادگاه همسرم برگزار شد و ۵ اردیبهشت حکم او را صادر کردند که ۷ سال حبس تعزیری و انفصال از خدمات دولتی و جریمه مالی است. ما اعتراض کرده ایم اما هنوز دادگاه تجدید نظر، حکم صادر نکرده و همچنان منتظریم.

خانم آقایاری با بیان اینکه کیفرخواست و حکم صادره تناقض دارند می افزاید: در کیفرخواست یکی از اتهامات “معاونت در اختلاس” ذکر شده بود اما در حکم صادره “با مشارکت” آمده است. در حالیکه معاونت دو سال زندان و مشارکت بین ۷ تا ۱۰ سال زندان دارد و در حکم سنگین ترین مورد را در نظر گرفته اند و همین تناقض است و بدان اعتراض کرده ایم. از سوی دیگر برای همسر من انفصال از خدمات دولتی داده اند در حالیکه همسر من کار دولتی نمیکرد و اختلاس هم اصلا شامل کارمند دولت می شود اما همسر من کارمند دولت نبود. از سوی دیگر آقای کرمی بارها هم در بازجویی ها و حتی در دادگاه رسما گفته است که تمام مسئولیت ها به عنوان مدیر روابط عمومی بهینه سازی متوجه اوست و آقای آقایاری هیچ تقصیری ندارد اما متاسفانه هیچ توجهی نکردند و همسرم را تحت فشار قرار دادند که علیه خود اعتراف کند. او را مجبور کردند بگوید سند سازی کردم و جعل کردم و…  وکیل همسرم که پرونده را خوانده بود می گفت حتی یک کارشناس مالی نیاورده اند که قیمت چک ها و بقیه موارد و مبلغ ها را دربیاورند که مثلا چه تاریخی از کجا پول امده و کجا رفته  و….  فقط اعتراف تحت فشار بوده. اینطوری یک سال است شوهر من بلاتکلیف مانده و به خاطر اعتراف هایی که تحت فشار گرفته اند.

همسر آقای آقایاری در پایان می گوید: همسر من هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده و تمام مدارک و اسناد مربوط به کار و فعالیت اش موجود است که نشان میدهد کاملا قانونی کار میکرده است.اواکنون در زندان قزل حصار است. شرایط بسیار سختی است؛ ما دو ماه یکبار به صورت کابینی ملاقات داریم و اینقدر محیط این زندان وحشتناک است که بچه ۶ ساله من نمیخواهد حتی برای ملاقات بیاید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید