خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ ساعت ۱۷:۳۳:۱۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ماموران امنیتی و لباس شخصی ها مانع برگزاری مراسم ختم ططری در کرمانشاه شدند

ماموران امنیتی و لباس شخصی ها مانع برگزاری مراسم ختم ططری در کرمانشاه شدند

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی استان کرمانشاه، از سخنرانی رسول منتجب نیا و اشرفی اصفهانی در جریان مراسم ختم اسماعیل ططری، نماینده متوفی سابق مجلس، جلوگیری بعمل آوردند و همزمان تجمع لباس شخصی ها در مقابل مسجد محل ختم، سبب لغو مراسم در مسجد شد.

به گزارش سحام نیوز، بدنبال تشییع جنازه اسماعیل ططری-نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی- در زادگاهش؛ قرار بود مراسم ختمی در مسجد آیت الله بروجردی برگزار شود.

بنا به درخواست مهدی کروبی، مقرر شده بود رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی، به عنوان سخنران در این مراسم شرکت کند، که بدنبال این درخواست، وزارت اطلاعات طی تماسی، منتجب نیا را از سخنرانی در این مراسم منع کرده بود.

در همین زمینه نیز تماس مشابهی با آیت الله اشرفی اصفهانی-فرزند شهید اشرفی اصفهانی- گرفته شد و از سخنرانی ایشان نیز ممانعت بعمل آمد.

این گزارش می افزاید پس از این اقدامات و همزمان با آغاز مراسم، گروهی از لباس شخصی ها و نیز برخی نیروهای امنیتی مانع ورود مردم به مسجد آیت الله بروجردی شدند که این اقدام با اعتراض مردم و متولیان مراسم روبرو گردید. و در نهایت برگزار کنندگان مراسم، به ناچار مراسم ختم مردانه و زنانه در منزل آن مرحوم برگزار کردند.

در این مراسم تعدادی از چهره‌های سیاسی، مسئولان ستادهای انتخاباتی کروبی و موسوی و نمایندگان سابق و فعلی مجلس حضور داشتند.

گفتنی است مراسم ختمی که قرار بود در تهران و در مسجد فاطمی برگزار گردد، علی رغم پرداخت هزینه های مربوطه از سوی خانواده مرحوم ططری، با ممانعت مسجد به بهانه کسب مجوز از وزارت کشور روبرو گردید.

بدنبال این حوادث خانواده مرحوم ططری اعلام کردند که مراسم ختمی را در تهران برگزار خواهند کرد که زمان و مکان آن متعاقباً جهت اطلاع عموم اعلام خواهد شد.
مرحوم ططری -عضو سابق حزب اعتماد ملی و از اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در دوره های نهم و دهم ریاست جمهوری- پس از سپری کردن یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید