خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۱ ساعت ۸:۰۰:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  مهدی سحر خیز: از طریق برخی منابع از حکم پدرم آگاه شده‌ایم

مهدی سحر خیز: از طریق برخی منابع از حکم پدرم آگاه شده‌ایم

مهدی سحر خیز، فرزند عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار زندانی، می‌گوید از طریق منابعی از حکم پدرش آگاهی یافته و به گفته او، پدرش به ۱۵ماه حبس محکوم شده که ۹ ماه به خاطر اقدام به براندازی نظام جمهوری اسلامی و ۶ ماه به خاطر توهین به رهبری است.

عیسی سحرخیز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و آنچنان که خود چندی پیش در دفاعیه‌اش نوشته بود، در زمان بازداشت ، آنچنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که از جمله منجر به شکستگی دنده وی شده بود.

اتهام های عیسی سحرخیز به هنگام بازداشت «شرکت در اغتشاش» و «تشویق مردم به اغتشاش» عنوان شده بود و سپس در زمان برگزاری دادگاه، به «توهین به مقام رهبری» و «فعالیت و تبلیغ علیه نظام» تغییر یافت.

مهدی سحرخیز: پدرم به ۱۵ ماه حبس محکوم شده که ۹ ماه به خاطر براندازی نظام و ۶ ماه به خاطر توهین به رهبری به ایشان حکم داده‌اند. همچنین ۵ سال انفصال از خدمات سیاسی، اجتماعی و روزنامه نگاری هم شامل آن می‌شود. این را هنوز نه به خودشان ابلاغ کرده اند و نه به وکیل ایشان گفته‌اند. برای همین ما نمی‌توانیم تایید یا تکذیب کنیم و فقط در حد شنیده‌ها است.

این اطلاعات را آقای سحرخیز چگونه به دست آوردید؟

یکی از کسانی که در امور دادگاه‌ها اطلاع دارند و این را گفته‌اند و می‌شود گفت که از این راه پخش شده است.

تا چه حد فکر می‌کنید که این اخبار مربوط به احکام پدرتان موثق باشد؟

الان می شود گفت طی یک سال گذشته تجربه نشان می‌دهد که خیلی وقت‌ها این حکم‌ها قبل از اینکه ابلاغ شود، بیرون می‌آید و خیلی وقتها این‌ها درست است. حالا ممکن است یکی دو ماه تفاوت کند ولی خیلی وقت‌ها همان حکمی که شنیده شده، بعداً تایید شده است. برای خیلی از آقایان هم پیش آمده و ما هم امیدواریم که چنین چیزی برای پدرم هم باشد.

آقای سحرخیز، وضعیت پدرتان اکنون در زندان چگونه است؟

ایشان همانطور خیلی ضعیف هستند ولی از نظر روحی خیلی خیلی استوارند. البته ایشان به کاری که می کنند اعتقاد دارند و این توانسته ایشان را خیلی استوار نگاه دارد در باعث شده بتواند در یک سال گذشته محکم بایستد و همانطور که دیدیم حرف‌هایش را بزند و هیچ گونه عقب‌نشینی از حرف هایی که از اول زده، نداشته باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید