خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۹, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ ساعت ۱۵:۲۰:۴۵

    خانه  > فرهنگی  >  معاون مطبوعاتی ارشاد از راه‌اندازی پایگاه اعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها خبرداد

معاون مطبوعاتی ارشاد از راه‌اندازی پایگاه اعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها خبرداد

خبرگزاری هرانا – معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی پایگاهی تحلیلی- خبری و تنظیم مکانیسمی برای “اِعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها” خبر داد.

به گزارش مهر، محمدعلی رامین مدعی شد: برخورد ما با رسانه‌ها صمیمانه، محبت‌آمیز و اصلاح‌گرایانه است و برخورد خشن با کسی نمی‌کنیم.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در نشست خبری هفدهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری ها از راه‌اندازی یک پایگاه اطلاع‌رسانی و تنظیم مکانیسمی برای “اِعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها” خبر داد.

وی با اشاره به نظارت های خاص بر رسانه‌ها آنها را ناکافی خواند و گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیئت نظارت بر مطبوعات و دادستانی بر رسانه‌ها نظارت دارند ولی اینها نظارت های خاص است. از این پس ما در انتظار اِعمال نظارت عام بر رسانه‌ها هستیم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به کارکردهای نظارتی رسانه‌ها در همه امور به عنوان “چشم بینای جامعه” در عین حال بر لزوم نظارت بر خود آنها (رسانه‌ها) تاکید کرد و اظهار عقیده کرد: باید اوضاع به گونه‌ای ساماندهی شود که هیچ عنصر نامطلوبی نتواند فضای پاک و اعتماد‌آفرین رسانه‌ها را مورد خدشه و سوءاستفاده خود قرار دهد.

رامین در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه برخورد معاونت مطبوعاتی با رسانه‌هایی که بر اساس تحلیل های متولیان این پایگاه خبری از نظرات مردم کارشان دچار اشکال است با بیان اینکه “هر نظری در این پایگاه منعکس نخواهد شد” ادعا کرد: ما مثل بعضی از این سایتها نیستیم که چیزی می‌نویسند و ۱۰۰ تا کامنت خودشان را به عنوان دیگران زیرش می‌نویسند. این شیوه ما نیست. ضمن اینکه برخورد ما با رسانه‌ها صمیمانه، محبت‌آمیز و اصلاح‌گرایانه است و برخورد خشن با کسی نمی‌کنیم.

این مطالب در حالی عنوان می شود که چندی پیش نماینده کاشمر، در پی توقیف های مکرر نشریات منتقد دولت، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن مجلس سوال کرد.

هر چند که حسینی در پاسخ به سوال خباز قول داده بود تا آرامش به مطبوعات باز گردد، اما روند توقیف و تذکر به نشریات همچنان ادامه یافت تا جایی که اکنون “پایگاه نظارت عمومی” نیز برای نشریات راه اندازی کرده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید