خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ ساعت ۸:۱۵:۰۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  حامد امیدی برای مدت سه سال از تحصیل محروم شد

حامد امیدی برای مدت سه سال از تحصیل محروم شد

خبرگزاری هرانا – به دنبال صدور حکم بختیار خوشنام، فعال دانشجویی، یک دانشجوی دیگر کُرد پس از گذشت بیش از ۵ ماه از تاریخ بازداشت، به ۳ سال زندان و محرومیت از تحصیل محکوم شد.

حامد امیدی اهل تکاب و دانشجوی رشته‌ی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی که به اتهام فعالیت سیاسی و همکاری با یکی از احزاب کردی بازداشت و مدت زیادی را در سلول های انفرادی زندان اوین به سر برده بود، به ۳ سال زندان و محرومیت از ادامه تحصیل محکوم شد.

بر اساس گزارش سایت های کردی، او در پی اعتراض به اعدام احسان فتاحیان از فعالان سیاسی کرد، روز ۲۱ بهمن ماه ۱۳۸۸ در حال بازگشت به دانشگاه تهران در ترمینال تکاب بازداشت و پس آن به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

خبر صدور حکم در پی تماس تلفنی حامد امیدی با خانواده اش منتشر شده و هنوز اطلاعات کامل آن از سوی وکیل نامبرده منتشر نشده است. حامد امیدی بیش از ۱۶۰ روز است که در بازداشت موقت به سر می برد.

از سوی دیگر هفته گذشته یکی از فعالان سابق دانشجویی به نام بختیار خوشنام به یک سال زندان و دو سال اقامت اجباری در سیرجان کرمان محکوم گردید. اتهام این دانش آموخته علوم سیاسی فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید