خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ مرداد ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۹ ساعت ۱۱:۲۰:۳۷

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  پایان تدوین آیین نامه “پوشش” دانشجویان

پایان تدوین آیین نامه “پوشش” دانشجویان

خبرگزاری هرانا – دکتر فرحناز ترکستانی گفت: ما در بازنگری آیین نامه حجاب و عفاف سعی کرده ایم در مورد ضوابط پوشش با کلی گویی بیشتری به موضوع نگاه کنیم و در واقع قوانین گذشته را مورد بازخوانی قرار داده ایم.

به گزارش مهر، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اتمام بازنگری آیین نامه پوشش دانشجویان علوم پزشکی گفت: نظارت بر اجرای آیین نامه در سطح دانشگاههای علوم پزشکی به معاونت آموزشی وزارت بهداشت سپرده شد.

فرحناز ترکستانی گفت: آیین نامه حجاب و عفاف که کار بازنگری آن به پایان رسیده است از مهرماه ۸۹ اجرایی می شود و همانطور که غیبت دانشجویان در حیطه آموزش تعریف می شود این موضوع نیز به آموزش سپرده شد.

وی خاطرنشان کرد: ما در بازنگری آیین نامه حجاب و عفاف سعی کرده ایم در مورد ضوابط پوشش با کلی گویی بیشتری به موضوع نگاه کنیم و در واقع قوانین گذشته را مورد بازخوانی قرار داده ایم.

ترکستانی با انتقاد از شیوه های قهری در برخورد با مقوله حجاب و عفاف گفت: انتقاد اصلی ما به شیوه های قهری این است که با بیان و تاکید بیش از اندازه بر این نوع آیین نامه به افرادی که در دانشگاهها حجاب خود را رعایت می کنند توهین می شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: از سوی دیگر حقوق شهروندی اقتضا می کند که قوانین را اجرا کنیم و در واقع ما در بخش فرهنگی باید به دانشجویان خود احترام قوانین را آموزش دهیم و در عین حال بتونیم جایگزین های فرهنگی مناسبی نیز بیابیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید