خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۵ ساعت ۱۷:۱۰:۴۵

    خانه  > سایر گروهها  >  فرانسه خواستار آزادی عماد الدین باقی شد

فرانسه خواستار آزادی عماد الدین باقی شد

خبرگزاری هرانا – سخنگوی وزارت امورخارجۀفرانسه ضمن مطرح کردن درخواست آزادی عمادالدین باقی تأکید کرد که این درخواست دولت فرانسه تنها شامل حال این روزنامه نگار و نویسندۀ مدافع حقوق بشر نشده و در واقع فرانسه خواستار آزادی کلیۀ کسانی است که در جمهوری اسلامی ایران به ناحق بازداشت شده اند.

وزارت امورخارجۀ فرانسه امروز (سه شنبه) از جمهوری اسلامی ایران خواست به آزادی بیان شهروندان و آزادی مطبوعات و رسانه ها احترام بگذارد و عماد الدین باقی، روزنامه نگار و نویسنده و مدافع حقوق بشر را از ندان آزاد کند. “برنار والرو” (Brernard Valero)، سخنگوی وزارت امورخارجۀفرانسه ضمن مطرح کردن درخواست آزآدی عمادالدین باقی تأکید کرد که این درخواست دولت فرانسه تنها شامل حال این روزنامه نگار و نویسندۀ مدافع حقوق بشر نشده و در واقع فرانسه خواستار آزادی کلیۀ کسانی است که در جمهوری اسلامی ایران به ناحق بازداشت شده اند.

سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه گفت این کشور از محکوم شدن عماد الدین باقی به یک سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی عمیقاً نگران است.

“برناروالرو” گفت دولت پاریس این تصمیم ایران را در ارتباط با یک مدافع برجستۀ حقوق بشر محکوم می کند. این سخنگو یادآورشد که فرانسه در سال ٢٠٠۵ جایزۀ حقوق بشر را برای مبارزات عمادالدین باقی در راستای لغو مجازات اعدام به او اهداء کرده است.

خبرگزاری فرانسه یادآوری می کند که عمادالدین باقی که جوایز متعدد دیگری را نیر به خاطر مبارزات پیگیر خود در دفاع از حقوق شهروندان و به ویژه زندانیان از آن خود ساخته است در وضعیت جسمی بسیار نامساعدی به سر می برد و با بیماری های متعددی در گیر است و بازداشت او و نگه داریش در زندان مشکلات او در این عرصه را تشدید کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید