خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ “علی گلچین” با قرار وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی آزاد شد

هرانا؛ “علی گلچین” با قرار وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – زندانی مسیحی “علی گلچین” از مسیحیان فارسی زبان روز یکشنبه ۳ مردادماه با صدور وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی پس از  ۸۷ روز از زندان اوین آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، “علی گلچین” جوان ۲۹ ساله مسیحی که در روز ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ در منزل مسکونی خود واقع در شهرستان ورامین دستگیر شده بود، پس از سپری کردن ۸۷ روز در زندان اوین با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی روز یکشنبه ۳ مردادماه بطور موقت آزاد شد.

مامورین امنیتی در زمان دستگیری با مراجعه به منزل ایشان در هنگام بازداشت و پس از تفتیش محل سکونت وی تعدادی کتب انجیل ، کامپیوتر ، اوراق شناسائی و دیگر وسائل شخصی اش را نیز ضبط کردند و با خود بردند .
این زندانی عقیدتی که در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد بیشتر طول زمان بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده است. وی در تمام این مدت فقط یک بار توانسته بود به مدت ۱۰ دقیقه با خانواده اش ملاقات داشته باشد . علی گلچین که در طول زمان بازداشت خود تحت بازجوئی های سخت و طولانی قرار داشت . شرایط خود را برای خانواده اش بسیار طاقت فرسا توصیف کرده بود .
پس از گذشت ۸۷ روز تاکنون نه تنها هنوز در خصوص علت و دلایل بازداشت وی بطور رسمی از سوی مقامات قضایی اظهار نظری نشده بلکه مطابق گفته نزدیکان علی به خودش نیز تفهیم اتهام نشده است .
علی گلچین بهمراه برخی دیگر از مسیحیان از شهرهای تهران، اصفهان، کرمانشاه، و تنی چند از اعضا کلیسای خانگی رشت و مشهد که پس از دستگیری با دادن فرمهای خاص تعهد و یا قرار وثیقه آزاد شدند هم اکنون باید منتظر اعلام تاریخ برگزاری دادگاه شان باشند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید