خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 25 جولای 2010, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2010/07/25 ساعت 11:45:43

    خانه  > اصناف  >  اخطار به ۱۵ استاد دانشگاه اصفهان بدلیل رکود علمی

اخطار به ۱۵ استاد دانشگاه اصفهان بدلیل رکود علمی

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه اصفهان از اخطار به ۱۵ عضو هیئت علمی این دانشگاه بدلیل رکود علمی خبر داد و گفت: اعضای هیئت علمی دارای رکود علمی در این دانشگاه پس از دریافت اخطار و فرصت، در حد کارمند دانشگاه تنزل پیدا می کنند.

محمدحسین رامشت در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این مطلب افزود: در حال حاضر دانشگاه اصفهان دارای ۵۰۰ عضو هیئت علمی است که بیش از ۸۵ درصد از آنها در مرتبه استادیاری به بالا و ۱۵ درصد نیز در مرتبه مربی قرار دارند. رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه که دچار رکود علمی شده اند و نحوه برخورد دانشگاه با این افراد گفت: ۱۰ تا ۱۵ عضو هیئت علمی دانشگاه دچار رکود علمی شده اند که نحوه برخورد با آنها روال قانونی خاصی دارد.

وی اظهار داشت: به این افراد فرصتی داده می شود تا بتوانند خود را بازسازی کنند و در صورتی که نتوانستند خود را به این سطح برسانند، هیئت ممیزه دانشگاه ارزیابی لازم را از وضعیت آنها به عمل می آورد و در این زمینه گزارشی تهیه می کند.

رامشت گفت: اگر عضو هیئت علمی پس از تعیین فرصت که می تواند در قالب فرصت مطالعاتی نیز باشد رکود علمی را جبران نکرد امکان تنزل آن به سطح کارمندی دانشگاه وجود دارد.

رئیس دانشگاه اصفهان در توضیح این نوع برخورد به مهر گفت: یکی از برخوردهایی که هیئت ممیزه دانشگاه برای اعضای هیئت علمی دارای رکود علمی در نظر می گیرد تبدیل به کارمند شدن این اعضای هیئت علمی است.

وی با تایید این موضوع که در دانشگاه اصفهان تنزل عضو هیئت علمی به سطح کارمندی به دلیل رکود علمی اتفاق افتاده است گفت: ۱۵ تا ۲۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه که موفق به انجام برخی از وظایف تحصیلی خود نشده بودند و مأمور به تحصیل بودند به نحوی دچار رکود تحصیلی شدند که به آنها تذکر داده شده است.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به نحوه برخورد دانشگاه با این افراد گفت: حقوق این اعضای هیئت علمی قطع می شود و تا زمانی که تحصیل خود را در دوره دکتری به اتمام نرسانند، نمی توانند در دانشگاه کار کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید