خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ ساعت ۱۵:۱۷:۳۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ حکم صادره برای پیمان عارف عینا تایید شد

هرانا؛ حکم صادره برای پیمان عارف عینا تایید شد

خبرگزاری هرانا – حکم صادر شده توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برای پیمان عارف روزنامه نگار و فعال دانشجویی  که در حال حاضر به صورت مشروط و موقت بیرون از زندان به سر میبرد عینا توسط شعبه ۵۴ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تایید شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در این پرونده  قاضی پیرعباسی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مقالات و نوشته ها و نیز مصاحبه با رسانه های خارجی به تحمل یک سال زندان و به اتهام اهانت به رییس جمهور از طریق نگارش نامه سرگشاده به احمدی نژاد در مقطع رقابتهای انتخاباتی سال گذشته به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردیده است. هم چنین شعبه ۵۴ تجدیدنظر در خصوص محرومیت مادام العمر این سردبیر ماهنامه توقیف شده ایرانمهر از حرفه روزنامه نگاری و هرگونه فعالیت مطبوعاتی که رای بدوی صادره توسط قاضی پیرعباسی آمده بود ،به استناد نص ماده ۱۹ قانون
مجازات اسلامی ضمن تایید محرومیت مذکور ،مدت زمان آن را به ۱۵ سال کاهش داده است. رای شعبه ۵۴ تجدیدنظر قطعی بوده و لازم الاجرا میباشد.
گفتنی است پیمان عارف که به دلیل شرایط زندان با تشدید بیماری قلبی اش مواجه است در حال حاضر در حال مداوای بیماری اش در خارج از زندان میباشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید