خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ ساعت ۱۴:۴۷:۵۶

    خانه  > فرهنگی  >  سالگرد شاملو برگزار نشد

سالگرد شاملو برگزار نشد

خبرگزاری هرانا – همچون سال‌های پیش، دوستداران آثار شاملو در دهمین سالروز درگذشت وی در امامزاده طاهر(ع) حاضر شدند.

به گزارش ایلنا؛ تعدادی از آشنایان و چهره‌های ادبی و هنری در این مراسم تکریم، از ساعات ابتدایی بعدازظهر امروز(شنبه ۲ مردادماه) برای شادی روح این هنرمند بر مزارش حضور یافتند.

این مراسم در شرایطی برگزار شد که از همان ساعات ابتدایی؛ ماموران انتظامی قصد کنترل و جلوگیری از تجمع علاقمندان به این شاعر را داشته و آنان را دعوت به ترک کردن محل می‌کردند. آیدا شاملو(همسر زنده‌یاد احمد شاملو) طی گفتگوی کوتاهی که با خبرنگار ایلنا داشت، افزود: من و تعدادی از دوستان و آشنایان همچون سال‌های گذشته بر مزار شاملو حاضر شدیم اما از ما خواستند تا محل را ترک کنیم.

وی گفت: ما قصد داشتیم تا با دعا خواندن و شعرخوانی بر مزار شاملو، روح وی را شاد کنیم اما ماموران نگذاشتند هیچیک از این فرصت‌ها حاصل شود و به همین دلیل من در همان دقایق نخست محل را ترک کردم.
هوای تازه، آیدا در آینه، آیدا، درخت و خنجر و خاطره، ققنوس در باران، ابراهیم در آتش، دشنه در دیس، مدایح بی‌صله و .. در حوزه شعر، داستان زنِ پشتِ درِ مفرغی، زیر خیمه گر گرفته شب، درها و دیوار بزرگ چین و میراث در حوزه داستان، رمان و فیلم‌نامه و مجموعه کتاب کوچه که واژه‌نامه‌ای است از ضرب‌المثل‌ها، تکیه‌کلام‌ها، خرافه‌ها و اصطلاحات زبان عامیانه مردم ایران ازجمله آثار برجسته این نویسنده و شاعر برجسته است.

احمد شاملو در ۲۱ آذر، ۱۳۰۴ در تهران متولد شد و در سن هفتاد و پنج سالگی در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۷۹؛ بعداز مدت‌ها تحمل بیماری درگذشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید