خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ ساعت ۱۴:۴۳:۱۴

    خانه  > اعدام  >  حکم اعدام برای یک جوان صادر شد

حکم اعدام برای یک جوان صادر شد

خبرگزاری هرانا – حکم قصاص مرد جوانی که پدر زن خود را به قتل رسانده بود، بعد از اینکه ۲ بار در دیوان عالی کشور نقض شده بود، سرانجام به تأیید رسید.

به گزارش فارس، روز ۱۲ شهریور سال ۸۴، مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر‌ یافت‌آباد، از وقوع یک فقره نزاع و درگیری مقابل دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، باخبر شدند.

پرونده این قتل، از سال ۸۴ تاکنون، ۲ بار در شعبه‌های ۷۴ و ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران برگزار و هر ۲بار متهم، به قصاص محکوم شد. اما بار اول حکم در دیوان‌عالی کشور نقض‌ و به شعبه هم‌ ارز ارجاع شد. شعبه ۷۱ هم برای دومین بار رأی به قصاص متهم داد و این بار دیوان عالی کشور هم رأی این شعبه را تأیید کرد.

این پایان ماجرا نبود و این بار پرونده به دست رئیس وقت قوه‌قضاییه رسید و رئیس قوه‌قضاییه با بیان اینکه در این پرونده شبهه‌ دفاع مشروع وجود دارد، حکم پرونده را نقض و به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع کرد.

برای سومین بار و در تاریخ ۲۱ دی سال گذشته، این پرونده در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی محمدسلطان همت‌یار رسیدگی شد.

بعد از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان مبنی بر درخواست مجازات متهم، قاضی همت‌یار از اولیای دم خواست، نظر خود را اعلام کنند که همگی قصاص متهم را خواستار شدند.

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی از متهم خواست از خود دفاع کند که متهم گفت: من قصد قتل پدر همسرم را نداشتم، آنها به سمت من حمله کردند و چون با زنجیر به من حمله کردند و راه فراری نداشتم، مجبور به این کار شدم.

قاضی همت‌یار و مستشاران دادگاه وارد شور شدند و بعد از یک هفته برای سومین بار حکم به قصاص مرد جوان دادند.

با اعتراض متهم به رأی صادره، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات دیوان عالی کشور نیز بعد از بررسی پرونده،‌حکم قصاص را تأیید کردند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید