خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  عضو کمیسیون آموزش مجلس: بازنشستگی اساتید، تبعیض‌آمیز است

عضو کمیسیون آموزش مجلس: بازنشستگی اساتید، تبعیض‌آمیز است

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به موج جدید بازنشستگی اساتید در دانشگاه‌ها گفت: رکود علمی در حال‌حاضر بهانه‌ جدیدی از سوی وزارت علوم برای بازنشستگی تبعیض‌آمیز اساتید است و اگر قرار به این است که بر اساس رکود علمی اساتید بازنشسته شوند، باید تعداد زیادی از اساتید کشور بازنشسته شوند.

به گزارش ایلنا، سعدالله نصیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر وزارت علوم و دانشگاه‌ها به بهانه رکود علمی دست به بازنشستگی تبعیض‌آمیز اساتید زده‌اند که می‌توان گفت اگر قرار به این است که بر اساس رکود علمی اساتید بازنشسته شوند، باید تعداد زیادی از اساتید کشور بازنشسته شوند.
وی افزود: ما به دو شکل می‌توانیم اساتید را بازنشسته کنیم در شکل اول اگر استادی رکود علمی داشته باشد و در طول سابقه خود مقاله علمی و ارتقاء نداشته باشد، باید بازنشسته شود.

عضو کمیسیون آموزش تاکید کرد: اما آنچه که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم این است که اساتیدی که به شکلی به قول وزیر علوم سکولار باشند و با نگرش‌های فکری و سیاست‌های دولت مخالفت و دگراندیشی داشته باشند، بازنشسته می‌شوند که این مسئله تبعیض‌آمیز است.

وی با تاکید بر اینکه رئیس کمیسیون و اعضا بر این نکته تاکید دارند که بازنشتستگی‌های اخیر به شکل تبعیض‌آمیزی شکل گرفته‌ است، گفت: این مسئله در کمیسیون آموزش مجلس بارها مورد بحث قرار گرفته شده است و نظر اکثر اعضا بر این است که این بازنشستگی‌ها به شکل تبعیض‌آمیز است و دانشگاه‌ها و روسای آن با نگاه سلیقه‌ای خود اساتید را بازنشسته می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس: بازنشستگی اساتید، تبعیض‌آمیز است

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید