خبرگزاری هرانا
امروز شنبه 24 جولای 2010, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2010/07/24 ساعت 7:01:50

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دکتر ابراهیم یزدی در بیمارستان بستری شد

دکتر ابراهیم یزدی در بیمارستان بستری شد

خبرگزاری هرانا – دکتر ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، عصر دیروز در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد و به توصیه پزشکان به دلیل مشکلات قلبی و عروقی تحت درمان قرار گرفته است .

به گزارش میزان، دکتر یزدی در پی بازداشت نیمه شب عاشورا پس از دوماه بازداشت در بند ۲۰۹ مربوط به وزارت اطلاعات بخاطر وضعیت وخیم جسمانی از زندان مستقیماً به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل “جراحی قلب باز ” قرار گرفت و نهایتاً بعد از عمل جراحی دادستان تهران با صدور قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی با مرخصی استعلاجی وی موافقت نمود. وی در این مدت تحت مراقبت پزشکان قرار داشته است و علیرغم بهبودی نسبی و مرخصی از بیمارستان به خاطر بروز علائم نگران کننده ناشی از نارسایی قلب و عروق  عصر جمعه ۱ مرداد ماه بار دیگر به دلیل به بیمارستان منتقل و بستری شد.

دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران ، عضو شورای انقلاب و وزیر امور خارجه اولین دولت جمهوری اسلامی  در آستانه ۸۰ سالگی قرار دارد و در موج بازداشت های فعالین سیاسی در دوره بعد از انتخابات کهنسال ترین زندانی سیاسی ایران بوده است .

بسیاری از  فعالین سیاسی ایران اعم از جوانان و سالخوردگان در جریان فشارهای وارده در این دوران سلامت پزشکی خود را از دست داده اند که به عنوان نمونه هفته گذشته آقایان مهدی عربشاهی دبیر جوان دفترتحکیم وحدت که در زندان دچار مشکلات قلبی شده بود ناچار به عمل جراحی نصب استنت در قلب شد و یا حمزه کرمی به دلیل حمله قلبی در بیمارستان بستری شده و در حالت نیمه هشیار قرار دارد. آقای بهزاد نبوی از زندان مستقیماً به بیمارستان انتقال یافت و بسیاری از فعالین سیاسی دیگر نظیر تاج زاده، عماد الدین باقی، محمد نوری زاد و … نیز بلافاصله بعد از آزادی از زندان ناچار به مراجعه به بیمارستان برای بیماری های حاصل از فشارهای زندان شده اند.

با آرزوی طول عمر و سلامت و بهبودی کامل برای دکتر یزدی و دیگر اصلاح طلبان اسیر، اخبار تکمیلی از وضعیت سلامتی ایشان نیز در اسرع وقت ارسال خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید