خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  افزایش بی‌شمار سایت‌های اینترنتی لزوم نظارت را بیشتر می‌کند

افزایش بی‌شمار سایت‌های اینترنتی لزوم نظارت را بیشتر می‌کند

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: افزایش بی‌شمار تعداد سایت‌های اینترنتی، لزوم نظارت بر آنها را از سوی سازمان‌های مسئول مانند نیروهای انتظامی، اطلاعاتی و فرهنگی بیشتر می‌کند.

سید علی آقازاده با بیان اینکه امروزه تعداد سایت‌های اینترنتی، رشد چشمگیری داشته است، گفت: سازمان‌های مسئول باید بر اساس قوانین مشخص بر این قبیل سایت‌ها، نظارت کامل داشته ‌باشند. وی ادامه داد: سایت‌های اینترنتی به دلیل تعداد زیادشان می‌توانند به صورت غیر‌ قانونی در فضای سایبر فعالیت کرده و گاه مطالبی بر ‌خلاف واقعیت و مصالح کشور منتشر کنند که موجب فریب افکار عمومی ‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، هدف اصلی نظارت بر سایت‌های اینترنتی و فضای سایبر را رعایت هنجارها و قوانین موجود در کشور دانست و افزود: هر کشوری برابر ضوابط موجود باید بر فضای سایبر نظارت داشته و دامنه فعالیت را برای سایت‌هایی که در فضای مجازی حضور دارند، مشخص کند. 

مطالب منتشر شده در سایت‌ها باید با توجه به مخاطبان آنها ارائه شود

آقازاده اظهار‌ داشت: مطالب منتشر شده در سایت‌ها باید با توجه به مخاطبان آنها ارائه شود و بر این اساس باید به آنها برای فعالیت، مجوز داد.

وی با بیان اینکه باید توجه داشت در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، مطالب خلاف واقع منتشر نشود، ‌عنوان ‌کرد: باید با سایت‌هایی که مطالب دروغ، شایعه، ‌تهمت به افراد و تخریب افکار عمومی را منتشر می‌کنند، برخورد کرد.

این نماینده مجلس ادامه‌ داد: در جامعه قوانین خاصی حاکم است و تمام افراد باید در قالب معیارهای مشخص‌شده در جامعه، فعالیت داشته ‌باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، فیلترینگ را اقدامی پیشگیرانه برای مقابله با سایت‌های متخلف دانست و خاطر‌نشان ‌کرد: اجرای قانونمند فعالیت ‌سایت‌هایی که مجوز دارند در حوزه بحث نظارت است.

آقازاده گفت: نظارت، اقدامی بازدارنده است و از سایت‌های دارای مجوز فعالیت، حمایت می‌کند همچنین با سایت‌های غیر‌ مجاز مقابله کرده و به روشن شدن افکار عمومی کمک می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید