خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۹, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ ساعت ۷:۰۵:۲۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و زنان

احضار نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و زنان

خبرگزاری هرانا – نسیم سرابندی، فعال دانشجویی و جنبش زنان، به شعبه ۴ بازپرسی دادگاه انقلاب احضار شد. طبق احضاریه صادره، وی برای ادای پاره ای از توضیحات به این شعبه احضار شده است.

به گزارش دانشجونیوز، نسیم سرابندی پیش از این در مهر سال ۸۸ به همراه ۱۷ تن از اعضای شورای تهران دفتر تحکیم وحدت در پارک جمشیدیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و به کمیته پیگیری وزارت اطلاعات انتقال یافت.

طی ماه های گذشته، از جمله پیش از ۲۲ بهمن ماه و هم چنین در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، مامورین وزارت اطلاعات در تماس با منزل این فعال دانشجویی به تهدید وی پرداختند و از او خواسته بودند با استعفا از دفتر تحکیم وحدت از فعالیت دانشجویی کناره گیری کند.

طی روزهای گذشته نیز در حالی که ماه هاست بهاره هدایت و میلاد اسدی، دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در بازداشت به سر می برند و بر آن ها احکام سنگین نزدیک به ۱۰ سال حبس صادر شده است، حکم ممنوع الخروج بودن آن ها از کشور از طرف دادگاه انقلاب به ایشان ابلاغ شد.

گفتنی است در سال ۸۸ اعضای شورای مرکزی این اتحادیه دانشجویی از جمله بهاره هدایت، مهدی عربشاهی، عباس حکیم زاده و میلاد اسدی، مرتضی سیمیاری و امین نظری چند بار توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند و از برگزاری جلسات و نشست های انتخاباتی اتحادیه دانشجویان ممانعت به عمل آمد.

در اثر فشارهای وارده در زندان مهدی عربشاهی دچار سکته قلبی در بند ۲۰۹ شد که بلافاصله پس از آن از زندان آزاد شد. عربشاهی روز گذشته بار دیگر در بیمارستان بستری شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید