خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ ساعت ۶:۵۴:۱۶

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  حکم لغو مجوز انجمن اسلامی دانشگاه کاشان از سوی وزارت علوم تائید شد

حکم لغو مجوز انجمن اسلامی دانشگاه کاشان از سوی وزارت علوم تائید شد

خبرگزاری هرانا – دبیر انجمن اسلامی دانشگاه کاشان از تائید حکم لغو مجوز انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان که اول اسفندماه سال گذشته از سوی هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه صادر شده بود از سوی وزارت علوم خبر داد.

به گزارش پارلمان‌نیوز، سعید رجبی در مورد دلیل صدور چنین حکمی گفت: این تصمیم به دلیل آنچه که تخلف از اصل ۳ اساسنامه اعلام شده، اتخاذ شده است.

وی سیاست شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه کاشان را همواره حفظ اعتدال در منش و رفتار خود بیان کرد و حضور و فعالیت سیاسی این انجمن تا زمان حاضر را موید این نکته دانست.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه کاشان در مورد اتفاقاتی که منجر به صدور این حکم شد، افزود: در سال گذشته ۲ تن از اعضای سابق انجمن به همراه دبیر سابق به اتهام شعار نویسی در دانشگاه، دستگیر شدند. با توجه به اعلام موضع رسمی انجمن اسلامی در این خصوص و به دلایلی کاملا ناموجه، از این اتفاق بهره برداری لازم صورت گرفت و محدودیت‌های ما به چندین برابر افزایش یافت. در بهمن ماه هم با تشکیل جلسه به اصطلاح هیئت منصفه و بررسی بیانیه‌ها و مواضع انجمن که بخش های بسیاری از آن مربوط به سال های گذشته بود، حکم لغو مجوز این انجمن از سوی هیئت نظارت دانشگاه صادر شد. ما با پیگیری‌های لازم و تدوین دفاعیه و ارسال مدارک به هیئت مرکزی نظارت، نسبت به صدور این حکم اعتراض کردیم. نکته مهم این که در ماه گذشته حدود ۵۰ عضو هیئت علمی این دانشگاه با اعلام حمایت از انجمن، از وزیر علوم خواستند که نسبت به این حکم تجدید نظر کند و با یادآوری فضای دانشگاه کاشان از وی خواسته بودند که  تعادل این دانشگاه را به آن بازگرداند. اما صدور این حکم نشان داد که در وزارت علوم چه می گذرد.

گفتنی است بر اساس اصل ۳ اساسنامه، انجمن اسلامی یک تشکل غیرانتفاعی است که به قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه، قوانین موضوعه کشور و آیین‌نامه‌های مصوب التزام دارد و به عدم سوء استفاده از امکانات مالی دانشگاه و نام تشکل متعهد می‌باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید