خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۰ ساعت ۹:۱۰:۴۷

    خانه  > اقلیت های دینی  >  آیت الله سبحانی: تفتیش اعقاید در دین ممنوع است

آیت الله سبحانی: تفتیش اعقاید در دین ممنوع است

خبرگزاری هرانا – آیت‌الله سبحانی تاکید کرد: باید توجه داشت که بین تفتیش عقاید و ارتداد تفاوت وجود دارد؛ زیرا اصل اصاله الصحه در فقه اسلام، اصلی محکم و متقن می‌باشد و بر همین اساس تفتیش عقاید در دین ممنوع است. به گزارش ایلنا ، آیت الله سبحانی در چهارمین نشست از سلسله جلسات کلام اسلامی در مشهد ضمن تاکید بر عدم تفتیش عقاید در دین اظهار داشت : دشمن برای ایجاد هسته‌های مخالف در جامعه، از ابزارهای مختلفی مثل ارتداد ، استفاده می‌کند کاری به اسلامی یا مسیحی شدن ندارد.
وی در ادامه درباره حکم ارتداد در اسلام، تصریح کرد: امروزه برخی از ارتدادها و گرایش‌ها به مذاهب دیگر ، ارتداد ریالی و دلاری است و ارتداد واقعی نمی باشد.
این مرجع تقلید با بیان این که فقه اسلامی، آزادی‌های کامل و فراوانی دارد، گفت: برخی محدودیت‌ها به خاطر لطمه زدن به زندگی و آزادی افراد دیگر می‌باشد.
آیت‌الله سبحانی با اشاره به این که امور اعتقادی تسلیم پذیر نیست ، اظهارداشت: پذیرش دین، بر اساس عقیده و تصدیق است که این تصدیق با مقدماتی همراه است.
این مرجع تقلید در ادامه تصریح کرد: باید توجه داشت که بین تفتیش عقاید و ارتداد تفاوت وجود دارد؛ زیرا اصل اصاله الصحه در فقه اسلام، اصلی محکم و متقن می‌باشد و بر همین اساس تفتیش عقاید در دین ممنوع است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید