خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۳۰ ساعت ۶:۰۷:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم ۹ سال حبس برای هفت نفر از فعالان انتخاباتی و سیاسی گرگان

صدور حکم ۹ سال حبس برای هفت نفر از فعالان انتخاباتی و سیاسی گرگان

خبرگزاری هرانا – در پی محاکمه جمعی از فعالان انتخاباتی و سیاسی گرگان در روز پانزدهم تیر ماه، رای شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی گرگان در باره هفت نفر از آنان صادر شد.

به گزارش جرس، این افراد که در دادگاه مذبور با اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت داخلی با شرکت در تجمعات غیر قانونی پس از انتخابات، چهلم کشته شدگان، روز قدس، ایام محرم و در یک مورد فعالیت تبلیغی از طریق سخنرانی علیه نظام جمهوری اسلامی در حسینیه محمدیه شریف موسوی و شبهای محرم مورد محاکمه قرار گرفتند در مجموع به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شدند. احکام صادره از سه تا پنج سال مشمول تعلیق اعلام شده است. بر این اساس حسین رفعتی، محمد حسن کیقبادی و ابراهیم بیگانه هر کدام به دو سال حبس محکوم شدند که حکم صادره به مدت ۵ سال مورد تعلیق خواهد بود و همچنین محمد رفعتی و مهدی قلی تبار هر کدام به ۶ ماه حبس محکوم شدند که حکم آنان برای مدت سه سال مشمول تعلیق است و نیزعلی قلی تبار و احسان اعلایی فر هر کدام به یک سال حبس محکوم شدند که حکمشان به مدت ۵ سال مورد تعلیق قرار دارد.

گفتنی است حسین رفعتی فرماندارسابق گرگان و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت شاخه گلستان، علی قلی تبار عضو مجاهدین انقلاب اسلامی شاخه گلستان و بقیه محکوم شدگان نیز از اعضای فعال ستاد ۸۸ هستند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید