خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  یک تن به جرم قتل به اعدام محکوم شد

یک تن به جرم قتل به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – عصر ۲۰ دی ۸۵، مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر از وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در میدان معلم باخبر شدند.

به گزارش جام جم آنلاین، مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند مرد جوانی به نام سلمان بعد از درگیری با جوانی دیگر به نام سامان به شدت مجروح شده و قبل از انتقال به بیمارستان فوت کرده است.

تحقیقات پلیس برای شناسایی عامل قتل آغاز شد و مدتی بعد سامان شناسایی و دستگیر شد و در اولین تحقیقات به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

بعد از صدور قرار مجرمیت برای سامان و ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران، جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۱۶ شهریور سال گذشته در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری و به ریاست قاضی حسن تردست برگزار شد.

متهم در تشریح حادثه گفت: من و مقتول از ۸ ماه قبل با هم درگیری داشتیم و روز حادثه او با ماشینش که دوستانش هم با او بودند، راه مرا سد کردند. با هم درگیر شدیم و او با میله به من حمله کرد، من هم با چاقو از خود دفاع می‌کردم اما در همین حین یکی از دوستانش او را به سمت من هل داد که چاقو وارد بدنش شد.

بعد از اظهارات متهم، قاضی تردست با مستشاران دادگاه وارد شور شد و در نهایت حکم به قصاص متهم داد.

با اعتراض متهم و وکیل وی، پرونده به شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات این شعبه با توجه به ادعای متهم مبنی بر اینکه یکی از دوستان مقتول، سلمان را به سمت متهم هل داده است، از پزشکی قانونی خواستند نظر خود را در این باره اعلام کنند.

اما پزشکی قانونی با بیان اینکه قادر به اعلام نظر صریح درباره این موضوع نیست، از اعلام نظر خودداری کرد.

پرونده بار دیگر به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان ارسال شد و صبح امروز آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده برای شنیدن آخرین دفاعیات متهم، به ریاست قاضی باقری برگزار شد.

متهم بار دیگر اظهارات خود مبنی بر اینکه یکی از دوستان سلمان عامل واقعه بود ، خود را بی‌گناه معرفی کرد.

قاضی باقری بعد از شنیدن اظهارات متهم، ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به قصاص محکوم کرد.


مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید