خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۹, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۷ ساعت ۱۰:۱۱:۱۸

    خانه  > زنان  >  سی و پنج زن در انتظار سنگسار

سی و پنج زن در انتظار سنگسار

خبرگزاری هرانا – گلوب اند میل، چاپ کانادا زیرعنوان “زن بودن درایران جرم است” می نویسد سکینه محمدی آشتیانی، مادری ایرانی که در اتهام زنا مجرم، و به مجازات مرگ از طریق سنگسار محکوم شده است، هنوز زنده است، و فعلا به خاطراعتراضی بین المللی، که با ابراز تنفرعلیه چنین حکمی وحشیانه همراه بود، درامان مانده است. اما ماجرا به پایان نرسیده است. او کماکان رو به مرگ است. هنگامی که سروصداها پائین بیاید، رژیم ممکن است تصمیم بگیرد او را بجای سنگسار به دار بیاویزد. بهمین سادگی.

مریم نمازی، ایرانی فعال و مدافع حقوق بشر، که اکنون در لندن زندگی میکند، میگوید رژیم جان خیلی ها را گرفته است و این باید متوقف شود.

به گفته خانم نمازی، در زندان تبریز، زندانی که سکینه در آنجاست، دویست محکوم به مرگ دیگر نیز زندانی اند، و سی و پنج نفرشان زنانی هستند که با مرگ از طریق سنگسار مواجه اند.

جزو زندانیان محکوم به مرگ خردسالان، نوجوانان و هیجده نفرافرادی قراردارند که برای هم جنس گرائی به مرگ از طریق سنگسار محکوم شده اند.  هفته گذشته یک دختر شانزده ساله برای اجتناب از آویخته شدن به دار خود را در سلول اش کشت.

مبارزه برای دفاع از حقوق زنان ایران سالهاست که توسط یک گروه خستگی ناپذیر از فعالانی نظیر خانم نمازی و مینا احدی، که اکنون در آلمان زندگی میکند پیگیری میشود. خانم احدی خود برای مبارزه علیه حجاب اجباری اسلامی از مرگ گریخته است.

وکیل مدافع، و دو فرزند سکینه محمدی آشتیانی تاکید بر آن دارند که حکم محکومیت او بر پایه مدارک و شواهدی جعلی صادر شده است. او فعلا ۹۹ ضربه شلاق خورده است. هنگامی که معلوم شد تلاش شان برای حفظ جان وی بی ثمر است، پسرش در اقدامی توام با ریسک، برای کسب کمک به مدافعان حقوق بشر درغرب روی آورد، که احضاریه های پلیس را در پی داشت. عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر پرونده را به دست گرفتند. زنان از نروژ گرفته تا کانادا، از جمله هیثر رایزمن، مدیر کتابفروشی های زنجیره ای ایندیگو ، طومارهای اینترنتی به راه انداختند. طومار اینترنتی خانم رایزمن که یازده روز پیش راه افتاد فعلا بیش از صد هزار امضاء دارد.

رژیم ایران قویا اعتراض های غربی را حمله ای به ایران و ارزش های اسلامی جلوه میدهد. به همین جهت این سئوال پیش می آید که از این طومارها واقعا چه نتیجه ای حاصل میشود؟ کسانی که وقایع ایران را تعقیب میکنند، به موثربودن آنها اعتقاد دارند. تنفر از سنگساردر ایران بسیار شدید است وایرانیان دوست ندارند ازکشورشان تصویری مرتبط با دوران وحشیگری و بربریت عرضه شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید