خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ ساعت ۱۰:۳۵:۵۲

    خانه  > کودکان  >  بیش از هفتاد درصد کودکان کار و خیابانی ایرانی نیستند

بیش از هفتاد درصد کودکان کار و خیابانی ایرانی نیستند

خبرگزاری هرانا – بیش از ۷۰ درصد کودکان کار و خیابانی ایرانی نیستند و از ۳۰ درصد باقی مانده تنها ۳ درصد جزو گروه هدف بهزیستی قرار می گیرند و مابقی کودکانی هستند که به دلایلی همچون عدم تحصیل و کار و مشکلات خانوادگی به خیابان روی می آورند.

به گزارش مهر، علی هاشم مطوریان، سرپرست سازمان بهزیستی استان تهران در مورد کارهای صورت گرفته در خصوص کودکان کار و خیابانی گفت: با توجه به مصوبه دولت در سال ۸۲ در مورد ساماندهی کودکان خیابانی، به ۱۲ دستگاه و سازمان دولتی در این زمینه ماموریت داده شده است، نیروی انتظامی و شهرداری مسئولیت  جمع آوری این کودکان و بهزیستی نیز وظیفه حمایت و نگهداری از آنها را بر عهده دارند اما مشکل مهم این است که بیش از ۷۰ درصد کودکان کار و خیابانی ایرانی نیستند و از ۳۰ درصد باقیمانده تنها ۳ درصد جزو گروه هدف بهزیستی قرار می گیرند و مابقی کودکانی هستند که به دلایلی همچون عدم تحصیل و کار و مشکلات خانوادگی به خیابان رو می آورند.

مطوریان در مورد این سه درصد از کودکان خیابانی توضیح داد: برای آن سه درصد، مرکزی تدارک دیده شده است که پس از اقدامات گروه روانشناسان و مددکاران، گروهی نیز پس از ترخیص به مشکلات آن ها رسیدگی می کنند.

وی درباره آمارهای موجود گفت: تا کنون سه هزار کودک از شهرداری به بهزیستی تحویل داده شده است که همان طور که پیشتر اشاره شد، بسیاری از آنها اتباع بیگانه هستند. البته بر اساس آمارهای موجود، بسیاری از کودکان تا ۱۰ بار به خیابان بازمی گردند ولی تاکنون افرادی را که ترخیص کرده ایم به خیابان برنگشته اند.

سرپرست سازمان بهزیستی استان تهران درباره اقدامات صورت گرفته در خصوص کارتن خواب ها گفت: بیشترین مشکل در این بخش این است که افراد مزبور هیچ گونه کارت شناسایی ندارند و حتی از خانواده خود بی اطلاع هستند. بیش تر آن ها نیاز به درمان دارند که متأسفانه وزارت بهداشت و درمان وارد این مسئله نشده است و در این خصوص نیز ۳۷ مرکزخصوصی و دولتی به آنها اختصاص یافته است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید