خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۲۵ ساعت ۱۰:۱۳:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  لغو قرار وثیقه مهدیه گلرو فعال دانشجویی دربند

لغو قرار وثیقه مهدیه گلرو فعال دانشجویی دربند

خبرگزاری هرانا – قرار وثیقه ی مهدیه گلرو از فعالین دانشجویی، لغو شد.

چندی پیش مسئولان برای مرخصی مهدیه قرار وثیقه ای ۵۰۰ میلیونی تعیین کرده بودند که از همان ابتدا خانواده وی اعلام کردند توان تامین چنین وثیقه ی هنگفتی را ندارند و از مسولان در خواست کردند که این مقدار را کاهش دهند تا او نیز بتواند از حق مرخصی بهره مند شود.

به گزارش کلمه، مسولان قضایی نه تنها این قرار را که هیچ تناسبی با حکم دو سال و نیم حبس مهدیه ندارد کاهش نداده بلکه قرار وثیقه را از اساس لغو کردند.

خانواده مهدیه می گویند: “در تمام این مدت امیدوار بودیم که این میزان وثیقه که برای ما بسیار سنگین است کاهش یابد اما نه تنها مسولان این میزان را کاهش ندادند بلکه از اساس قرار وثیقه دخترمان را لغو کردند.”

مهدیه گلرو از ۱۲ آبان ماه سال گذشته بدون یک روز مرخصی در زندان به سر می‌برد. این در حالی است که در این مدت او از بیماری معده و روده نیز در رنج بوده است. گلرو در داگاه به تحمل دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

وی هم اکنون به همراه پروین جواد زاده، محبوبه کرمی، عاطفه نبوی، شیوا نظر آهاری، بهاره هدایت، شبنم مددزاده، هنگامه شهیدی و بسیاری دیگر از بازداشت شدگان حوادث اخیر در بند نسوان زندان محبوس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید