خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه های انجمن حمایت از حقوق کودکان در مورد حکم اعدام محمد رضا حدادی

نامه های انجمن حمایت از حقوق کودکان در مورد حکم اعدام محمد رضا حدادی

خبرگزاری هرانا – انجمن حمایت از حقوق کودکان، در پی صدور حکم اعدام محمد رضا حدادی و در جهت لغو این حکم، مکاتباتی را با «ریاست دایره اجرای احکام دادرسی شیراز» و «ریاست قوه قضایی کشور» انجام داده است که در ادامه متن کامل این نامه ها آورده شده است لازم به توضیح است که محمدرضا حدادی هم اکنون ۲۳ سال دارد و قرار است کهبه دلیل ارتکاب قتل منتسب به وی (هنگامی که او تنها ۱۵ ساله بوده) اعدام گردد. طبق قوانین بین الملل صدور حکم اعدام برای نوجوانان غیرمجاز می باشد.

متن نامه های ارسال از طرف انجمن به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

جناب آقای انصاری
ریاست محترم دایره اجرای احکام دادسرای شیراز

با سلام و احترام؛
پیمان نامه حقوق کودک به عنوان میثاقی بین المللی که ایران نیز با امضاء و پذیرش آن ،خود را متعهد به انجام مفاد آن نموده است ، با تأکید بسیار خواستار ،عدم صدور حکم اعدام برای کودکان زیر هیجده سال می باشد. با کمال تاسف قرار است حکم اعدام محمد رضا حدادی در روز چهارشنبه ۱۶/۴/۸۹در زندان عادل آباد شیراز اجرا شود، در چنین شرایط حساسی تنها اقدام خردمندانه جنابعالی می تواند ، ضمن جلوگیری از تبعات منفی علیه ایران، زندگی را به محمد رضا برگرداند.
انجمن حمایت از حقوق کودکان سابق بر این با حضرت آیت الله شاهرودی نیز در رابطه با منع اعدام کودکان مکاتباتی داشته است، و همیشه مورد بذل توجه ایشان و امتنان انجمن قرار گرفته است. در این مورد خاص (محمد رضا حدادی) نیز نامه ای به محضر آیت الله لاریجانی ارسال شده است به همین دلیل و هم چنین شرایط خاص محمد رضا تقاضا می شود از اجرای حکم جلوگیری فرمائید.
پیشاپیش عمل خردمندانه جنابعالی را پاس می داریم .

با سپاس فراوان

انجمن حمایت از حقوق کودکان

*************

به نام خداوند جان و خرد

حضرت آیت الله صادق لاریجانی
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام؛
اعدام بهنود شجاعی در سال گذشته علیرغم تلاش های چشمگیرفعالین حقوق کودکان، نه تنها باعث به وجود آمدن تردید های جدی در راستای پایبندی قوه قضائیه به میثاق بین المللی پیمان نامه حقوق کودک شده، بلکه شوک شدیدی را به جامعه آگاه ایران نیز وارد ساخت ، واز دیگر تبعات منفی این حادثه می توان به تبعات گسترده علیه ایران ،اشاره نمود. باکمال تاسف حکم اعدام محمد رضا حدادی در روز چهارشنبه ۱۶/۴/۸۹ قرار است در زندان عادل آباد شیراز اجرا شود، در چنین شرایط خطیری تنها اقدام خردمندانه حضرت عالی می تواند زندگی را به محمد رضا برگرداند.
امید است با تصویب هر چه سریع تر لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس، شاهد حمایت همه جانبه از زندگی و سلامت کودکان این مرز و بوم باشیم.
انجمن حمایت از حقوق کودکان پیشاپیش عمل خردمندانه جنابعالی را ارج نهاده و از آن سپاسگزاری می نماید.

با سپاس فراوان
انجمن حمایت از حقوق کودکان

 

منبع : سایت انجمن حمایت از حقوق کودکان

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید