خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت وانتقال داور نبیل زاده به زندان برای گذراندن محکومیت ۵ سال

هرانا؛ بازداشت وانتقال داور نبیل زاده به زندان برای گذراندن محکومیت ۵ سال

خبرگزاری هرانا –  داور نبیل زاده شهروند بهایی ساکن مشهد صبح روز سه شنبه ۲۲ تیر ماه طبق احضاریه ای خود را به دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد ، معرفی و در همان محل بازداشت و برای گذراندن محکومیت ۵ ساله به زندان وکیل آباد مشهد منتقل گردید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نامبرده به همراه هشت شهروند بهایی دیگر اهل مشهد با تشدید فشارهای یک ساله گذشته  بر بهاییان ایران بر اساس  پرونده مختومه ای مربوط به سال ۸۴ در پائیز سال پیش محاکمه و طبق رای دادگاه بدوی و تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

نکته قابل توجه پرونده این ۹ شهروند بهایی مشهدی اینست که جلسه دادگاه و اتهامات ایشان همه یکسان و مشابه می باشد ولی احضار این افراد برای اجرای حکم تک به تک و با فاصله زمانی صورت گرفته است که دلیل چنین اقدامی را خانواده های این شهروندان  جلوگیری از پخش گسترده خبرمحکومیت بستگانشان می دانند.

از طرف دیگر یکسان بودن اتهامات نیز دارای مشکل اساسی می باشد از جمله اتهامات  سفر به ترکیه و دیدار با سران بهایی است که این اتهام در مورد داور نبیل زاده صدق نمی کند چرا که نامبرده اصلا دارای پاسپورت نیست که توانسته باشد از مملکت خارج شود.

قابل ذکر است نامبرده در سال ۱۳۶۲ نیز یک سال به دلیل عضویت در تشکیلات بهایی دوره حبس را گذرانده است و در ضمن فرزند ۲۲ ساله وی به نام ” نوراء نبیل زاده ” هم بیش از دو هفته است در بازداشت اداره اطلاعات مشهد می باشد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید