خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ ساعت ۱۹:۳۳:۴۸

    خانه  > زنان  >  مرده شور هیکلتان را ببرد که بچه نمی آورید!

مرده شور هیکلتان را ببرد که بچه نمی آورید!

خبرگزاری هرانا – حسن رحیم‌پورازغدی در اظهاراتی که شب گذشته از شبکه یک سیما پخش شد با اشاره به موضوع ازدیاد جمعیت و زاد و ولد در جامعه گفت: “هم‌اکنون برخی خانم‌ها می‌گویند بچه‌دار نمی‌شویم برای این‌که هیکلمون به‌هم می‌خوره. ای مرده‌شور ببره هیکلت رو. مگه هیکلت رو می‌خوای ببری آخرت؟ تو این هیکل‌رو می‌خوای چه‌کار؟ غیر از اینه که می‌خوای ببری تو قبر یا این‌که می‌خوای هیکلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیکلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه‌آوردن!”

رحیم ‌پور‌ازغدی علاوه بر استادی دانشگاه، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هست که صداوسیما مدتی است به‌صورت گسترده سخن‌رانی‌های مختلف وی را به‌طور کامل پخش می‌کند.

به گزارش رادیو کوچه، رحیم پورازغدی در ادامه سخنانش گفت: “من نمی‌گویم که خانواده‌ها زیاد بچه بیاورند یا کم. ولی بعضی خانواده‌ها ۲۰ تا هم بچه بیاورند کم است بعضی دیگر دو تا هم زیاده. من خودم خانواده افغانی فقیری‌رو می‌شناسم که در یک اتاق زندگی می‌کنند و بچه‌های زیادی هم دارند. هر کدام رو نگاه می کنم بهتر از دیگری. همه نخبه و اعجوبه. آیا می‌توان به‌این خانواده بگویی که بچه زیاد نیار؟ من این سیاست رو که به‌طور کلی به همه بگوییم بچه زیاد نیاورید مخالفم.”

وی هم‌چنین در سخنرانی‌اش خطاب به خانم‌ها اضافه می‌کند: “شما نباید از مسولیتت کنار بروی برای تربیت بچه. بعضی‌ها می‌گویند ما حوصله نداریم شب بیدار بشیم و به بچه رسیدگی کنیم ولی این وظیفه شماست. این‌که دلیل نمیشه که خانم‌ها به‌خاطر سختی بچه نگه‌داشتن و خراب شدن هیکلشون بچه‌دار نشن. در غرب دولت‌ها می‌گویند که آقا ما سوبسید می‌دهیم که شما بچه بیاورید و برای هزینه‌هاش ولی آن‌جا می‌گویند که نه، نمی‌صرفه برامون.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید