خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ ساعت ۶:۲۷:۰۲

    خانه  > فرهنگی  >  لغو کنسرت حسام الدین سراج در پی حمله لباس شخصی‌ها

لغو کنسرت حسام الدین سراج در پی حمله لباس شخصی‌ها

خبرگزاری هرانا – در پی حمله لباس شخصی‌ها به کنسرت حسام الدین سراج و گروه بیدل که به دعوت یک انجمن خیریه قرار بود در کرمانشاه برگزار شود، این برنامه لغو شد.

به گزارش جرس، این کنسرت خیریه، قرار بود طی روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ تیرماه ۸۹ در کرمانشاه برگزار شود که از ساعاتی پیش از شروع برنامۀ روز اول، نیروهای لباس شخصی با حضور در محل برگزاری این کنسرت و با قفل و زنجیر کردن درهای ورودی سالن مانع ورود اعضای ارکستر و تماشاچیان به سالن شدند.

این گروه که تحت عنوان «انصار حزب الله» اقدام به برگزاری تجمع در اعتراض به برگزاری این کنسرت کرده بودند، با آوردن سیستم های صوتی پرتابل اقدام به پخش نوحه خوانی و تهدید حضار کردند.
صادق اشک تلخ سردبیر سابق نشریه یالثارات و رییس انصار حزب الله کرمانشاه در سخنانی که مقابل محل برگزاری سالن انجام شد گفت: “از امروز باید شاهد جنگ خیابانی ما با فساد باشید. این آغاز راه است و از امروز به بعد اجازه برگزاری هیچ کنسرتی را به هر قیمتی که شده را نخواهیم داد.”

لباس شخصی های منتسب به انصار حزب الله از پایان نمازجمعه، به پاره کردن پلاکاردها و بنرهای تبلیغاتی کنسرت سراج پرداختند.

بعد از تجمع لباس شخصی ها و در حالی که حضور نیروهای امنیتی محسوس بود، درگیری های پراکنده‌ای بین لباس شخصی ها و تماشاچیان کنسرت رخ داد.

در نهایت با اعلام لغو کنسرت سراج این درگیری ها پایان یافت و جمعیت متفرق شدند.

حسام الدین سراج در گفتگویی که بعد از این حادثه داشت گفت: “این برخوردها در ظاهر خودسرانه است، اما در باطن با برنامه ریزی قبلی انجام می شود.”

سراج این خواننده موسیقی سنتی در پاسخ به این سوال که آیا این برخوردها با حمایت وی از میرحسین موسوی در انتخابات سال گذشته و حضور در کمپین های انتخاباتی او ارتباطی دارد؟ گفت: “عرصه فرهنگ ، جای اقدام های تلافی جویانه نیست. نباید طیف عظیمی از مردم ایران به خاطر رای دادن به کسی که رییس جمهور نشد سرکوب شوند.”

سراج در پایان ضمن ابراز تاسف از این برخوردها گفت: “به این فکر می کنم که در این فضا نمی توان فعالیت هنری داشت و باید اجرای کنسرت در کشور ایران را فراموش کنیم.”

در ماه گذشته  دوکنسرت در کرمانشاه برگزار شد.  کنسرت سید حسام الدین سراج هم به منظور کمک به ایتام و مستضعفان به همت جمعیت امام علی کرمانشاه قرار بود به مدت سه شب برگزار شود و از محل شورای تامین استان نیز دارای مجوز بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید