خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۶ ساعت ۱۶:۱۷:۱۶

    خانه  > اصناف  >  هرانا؛ گزارشی از اعتصاب بازار / افزایش فشارها، پافشاری بر اعتصاب

هرانا؛ گزارشی از اعتصاب بازار / افزایش فشارها، پافشاری بر اعتصاب

خبرگزاری هرانا – بازاریان تهران اعلام کرده اند که تا از بین رفتن قانون افزایش مالیات های کلان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

کسبه ی بازار بزرگ تهران عموما و صنف طلا و پارچه فروشان خصوصا، دو روز است که دست از کار کشیده و در اعتراض به سیاست های مالیاتی دولت اعتصاب کرده اند.

روز گذشته محمد علی ضیغمی، معاون وزیر بازرگانی، گفت: “افزایش ۷۰ درصدی مالیات اصناف منتفی شده و تنها یک اشتباه در انتقال مطلب و برداشت از قانون بودجه بوده است در حالی که آنچه در بودجه به عنوان افزایش مالیات واحدهای صنفی در سال ۸۹ بیان شده و مبنای ارزیابی قرار گرفته، نسبت به سال قبل کمتر از ۳۰ درصد افزایش داشته است.”

این در حالیست که بسیاری این گفته را عقب نشینی دولت خوانده اند و البته بازاریان به این افزایش ۳۰ درصدی نیز معترض اند.

بر اساس اطلاع گزارشگران هرانا، نیروی انتظامی امروز با بلندگو از بازار ین خواسته اند که در مغازه های خود را بازکنند و ایشان نیز در پاسخ به هو کردن و سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور پرداختند.

یکی از بازاریان تهران در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت که صنف پارچه فروشان تا حذف قانون مالیات مستقیم اصناف به اعتصاب خود ادامه خواهد داد و تعویق قانون به آینده را راه حل پایان این مناقشه نمی دانند.

پیش از این نیز در مهرماه ۸۷، همزمان با ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت نهم، برخی از اصناف اصفهان دست به اعتصاب زدند و با وارد شدن این اعتصاب به روز چهارم، طلافروشان شهرهای تبریز، تهران، مشهد و برخی شهرهای دیگر نیز به آن ها پیوستند.

اعتراض مهرماه ۸۷ بازاریان شهرهای مختلف ایران، موجب عقب‌نشینی دولت محمود احمدی‌نژاد از اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده شد به طوری که دولت ابتدا خواستار اجرای تدریجی این قانون شد اما در نهایت مجبور به تعویق آن شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید