خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۶ ساعت ۱۲:۰۶:۱۹

    خانه  > اصناف  >  رانندگان تاکسی فقط حق دارند از رادیو استفاده کنند

رانندگان تاکسی فقط حق دارند از رادیو استفاده کنند

خبرگزاری هرانا – معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: رانندگان تاکسی به جزء رادیو اجازه استفاده از سایر ابزار صوتی را ندارند.

سید جعفر تشکری‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با اجرای طرح عفاف و حجاب در سطح وسایل حمل‌ونقل عمومی افزود: اینکه در قالب این طرح محدودیت‌های جدیدی برای رانندگان تعریف شده باشد وجود ندارد اما استفاده از تصاویر، CD و نوارهای کاست در تاکسی‌ها از گذشته ممنوع بوده است.

وی ادامه داد: در کنترل‌های نوبتی الزام رانندگان به رعایت این قوانین مورد توجه بازرسان است و اگر شکایتی شود حتما با این دسته از رانندگان برخورد می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در بحث رعایت حقوق شهروندی در تاکسیرانی گفت: در شبکه تاکسیرانی یکی از مسائلی که به شدت بر آن تاکید داشتیم و با مشکلات و تنش‌های زیاد تلاش شده نهادینه شود رعایت حقوق شهروندی است.

تشکری هاشمی افزود: تاکسی وسیله حمل‌ونقل نیمه عمومی و تا حدودی لوکس بوده و باید ویژگی‌های این وسیله لوکس را برخوردار باشد مانند سایر کشورها که مستقیما با حقوق مسافر ارتباط دارد.

وی گفت: سالم و نو بودن وسیله که در بحث نوسازی شبکه تاکسی‌های زرد و سبز نو هستند و بخش محدودی از مسافربرهای شخصی نیز امسال نوسازی می‌شوند و هم چنین جمع‌آوری پیکان فرسوده در شبکه و مسافربرهای قدیمی نمونه رعایت حقوق مسافران است.

معاون شهردار تهران نظارت بر داخل تاکسی‌ها را نیزاز دیگر حقوق شهروندی دانست و تصریح کرد: بسیاری از تاکسی‌‌ها دارای روکش صندلی سفید هستند تا از نظر بهداشتی مورد اطمینان باشند.

وی ادامه داد: در آموزش رانندگان تاکسی در حوزه مشتری‌مداری مسائل اجتماعی، فرهنگی و توریست تلاش شده دوره‌های آموزشی جوابگوی نیاز رانندگان و مسافران باشد.

وی افزود: در بحث نرخ‌های تاکسی نیز با چاپ برچسب در تاکسی‌های خطی، تنش مسافر و راننده به حداقل رسیده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید